szlachetna paczkaSzlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Plansza Bierzemy udział w akcji Żonkile19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji ” Żonkile”.

makulaturawielka akcjaFilip Cholewa urodził się 11 lipca 2020 roku i jest mieszkańcem Pszczyny. W trzecim miesiącu życia zdiagnozowano u niego rdzeniowy zanik mięśni. SMA to choroba genetyczna, która powoduje osłabienie mięśni - od tych odpowiedzialnych za poruszanie rozpoczynając, na tych, które pilnują oddychania i bicia serca kończąc. Maluszek jest rehabilitowany, rozpoczął także leczenie refundowanym w Polsce lekiem. To jednak nie działa na przyczynę, jaką jest brak odpowiedniej kopii genu, a na skutki. Od pewnego czasu w naszym kraju dostępna jest nowatorska terapia genowa nazywana najdroższym lekiem świata. Jej koszt to ponad 9,5 mln zł. Do tej pory, dzięki ludziom wielkiego serca, udało się zebrać 2,6  mln zł. Nasza szkoła też postanowiła dołączyć do "Załogi Filipka", poprzez zorganizowanie zbiórki makulatury. Zaangażowanie uczniów, rodziców i pracowników szkoły było ogromne. W ciągu jednego dnia udało się zebrać prawie 4200 kg tego surowca i przekazać na leczenie Filipka ponad 800 zł.  Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom. Przypominamy także, że w szkole prowadzona jest akcja zbierania plastikowych nakrętek, które również przekażemy na cele chłopczyka.

IMG 20210126 WA00047 grudnia 2020r. to kolejny magiczny dzień, w którym to staliśmy się DARCZYŃCAMI SZLACHETNEJ PACZKI dla Pani Kingi i jej rodziny. Udział w tej akcji był dla nas lekcją wrażliwości, empatii i otwarcia na potrzeby drugiego człowieka. Większość z nas odrobiła tę lekcję na „szóstkę”.

29 listopada 2018 roku w naszej szkole, w godzinach popołudniowych, spotkaliśmy się w ramach udziału naszej placówki w Ogólnopolskiej akcji charytatywnej: " Wszystkie Kolory Świata".  Celem spotkania było uszycie szmacianych laleczek , które w swojej metryczce prezentowały różne narody świata. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów, rodziców, nauczycieli dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoja tożsamość.Dzieci wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określiły jej kolor skóry, strój, a także nadały jej imię.
31 stycznia 2019r. laleczki zostały zaprezentowane  na specjalnej uroczystości szkolnej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każdy z przybyłych gości  mógł zakupić laleczkę, a tym samym wesprzeć naszą akcję. Zebraliśmy 700 złotych, dzieci przygotowały 35 laleczek. Uczniowie należący do szkolnego wolontariatu przygotowali stoisko, na którym pięknie wyeksponowali laleczki. Przygotowana również została specjalna tablica informacyjna dotycząca akcji. Wszyscy przybyli goście byli zachwyceni tak różnorodnymi laleczkami, młodsze dzieci dokonały wyboru laleczek, niestety kilka zabrakło i mali milusińscy byli bardzo rozczarowani. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie planują wziąć udział w kolejnej edycji "Wszystkie kolory świata". Dziękujemy wszystkim, za okazane serce. Galeria zdjęć