IMG 20221125 WA0001Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom,Uczniom, oraz Wychowawcom klas 1-8 za przyłączenie się do zorganizowanej w naszej szkole akcji charytatywnej „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”.                                                                                

Jesteście wspaniali! Pokazaliście, że można liczyć na Wasze gorące serca, gdyż to dzięki Wam – osobom, którym nie jest obojętny los innych, ta akcja mogła się odbyć.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Barbara Tomaszewska

"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas”

Flora Edwards

IMG 20220614 WA0007W dniu 14 czerwca w naszej szkole została zorganizowana Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie. Pomysłodawcą jest Fundacja : „ Liczy się czas”, która wspiera dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych. Dlatego aby okazać nasze wsparcie najmłodszym pacjentom i ich rodzinom tego dnia zamieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę.

Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom, pracownikom szkoły i uczniom za pomoc i wsparcie finansowe akcji. Zebraliśmy: 1006 złotych. Zapraszamy do galerii zdjęć

Dziękujemy!

pidzama

pomagamy ukraine W związku z trwającą wojną na Ukrainie społeczność szkolna pragnie  włączyć się w pomoc ukraińskim rodzinom. Od 28 lutego 2022roku (poniedziałek) do odwołania, nasza szkoła organizuje zbiórkę rzeczy i artykułów spożywczych z przedłużonym terminem ważności.

 

Prosimy o dostarczanie następujących rzeczy:

  • artykuły spożywcze
  • artykuły dla dzieci (kosmetyki, pampersy, kaszki, słoiczki typu Gerber itp.)
  • środki higieniczne, artykuły chemiczne
  • środki opatrunkowe
  • zabawki (nowe lub w dobrym stanie)
  • pościel, koce, prześcieradła, ręczniki (nowe)
  • piżamy dziecięce, dla kobiet
  • skarpety, dresy
  • poduszki, kołdry

Artykuły prosimy przynosić do szkoły (do wychowawców, pani woźnej, pokoju nauczycielskiego lub bezpośrednio do mnie). Pragniemy pomagać konkretnym rodzinom, które będą potrzebowały pomocy z naszego regionu. Jeżeli Państwo macie informacje o takich potrzebujących rodzinach, to proszę się zgłaszać:

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !

ZAWSZE MOGLIŚMY LICZYĆ NA PAŃSTWA POMOC I ŻYCZLIWOŚĆ. DZISIAJ KAŻDY, NAWET NAJMNIEJSZY GEST DOBREJ WOLI SIĘ LICZY! DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC!

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu w Zabrzegu: Barbara Tomaszewska

W czasie realizacji projektu zostały przeprowadzone zajęcia w klasach 1-3 oraz 4-8 z wykorzystaniem materiałów dostępnych na stronie BohaterOn. W ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie zaangażowani w akcję: pisali kartki do powstańców, które zostały przesłane na wymagany adres, zapoznali się ze słuchowiskiem radiowym oraz filmami historycznymi związanymi z Powstaniem Warszawskim. Uczniowie w klasach 1-3 wykonywali prace plastyczne związane z naszą ojczyzną, symbolami narodowymi, symbolami Powstania Warszawskiego. Została również wykonana gazetka promująca i informująca akcję  w szkole - BohaterOn. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

bohater

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu: Barbara Tomaszewska

szlachetna paczkaSzlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.