20220913 11055413 września 2022r ósmoklasiści uczestniczyli w pokazach z fizyki w ramach "Osobliwości Świata Fizyki", przygotowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tegoroczne wykłady obejmowały dwa zagadnienia „Światło – jak widzimy świat?” oraz „Woda – żywioł niezwykły”. Podczas 1,5 – godzinnego pobytu na uniwersytecie uczniowie poznali niezwykłe własności światła i podstawowe prawa optyki oraz dowiedzieli się dlaczego Ziemię określa się mianem „błękitnej planety”. Wyjątkowo atrakcyjne dla młodzieży okazały się eksperymenty, w których chętnie uczestniczyli. Wizyta na uniwersytecie to bardzo dobra powtórka z fizyki dlatego w przyszłym roku również odwiedzimy mury uczelni. Galeria zdjęć

kot AmadeuszW roku szkolnym 2022/2023 szkoła weźmie udział w projekcie edukacyjnym –  „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji” pod patronatem wydawnictwa edukacyjnego  Kapelusz z Kwiatami.

„Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji” to projekt edukacyjny, który ma służyć szerzeniu idei ochrony zdrowia psychicznego dzieci. Ma zachęcać i motywować uczniów do podejmowania trudu i mierzenia się  z codziennymi wyzwaniami, problemami oraz odnajdywania w sytuacjach społecznych. 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w tym roku szkolnym bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy innym - wszyscy równi”, którego celem jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

ta szkoła kazdy inny wszyscy rowni1