jezykW tym roku szkolnym obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyły się w naszej szkole na zasadzie „Escape Room” dla klas 4-8. Przedstawiciele klas wylosowali kraj z Ameryki Północnej lub Ameryki Południowej a następnie klasy przygotowały:

  • plakat z podstawowymi informacjami na temat wylosowanego kraju, ciekawostkami, atrakcjami
  • flagę danego kraju oraz nazwę kraju w języku angielskim
  • stroje i rekwizyty kulturowe

W dniu obchodów, klasy wraz wychowawcami, wykonywały różnorodne zadania dotyczące wszystkich krajów – za każde dobrze wykonane zadanie uczniowie otrzymali literę – wszystkie zebrane litery utworzyły hasło „Languages Day”, które otwarło im drzwi ‘Escape Room’ – czyli sali lekcyjnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć

na fb Głusi spng W ostatnią niedzielę września osoby Głuche obchodzą swoje święto. Celem tego wydarzenia jest m.in. zwrócenie uwagi na problemy z jakimi mierzą się osoby niesłyszące i słabosłyszące w codziennym życiu. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 w ostatnich tygodniach uczestniczyli w warsztatach, na których rozmawiali o osobach Głuchych, o tym w jaki sposób można porozumiewać się bez słów oraz czym jest język migowy. Na zakończenie poznali znaki języka migowego, a także wspólnie zaśpiewali i zamigali piosenkę :)

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia. https://www.youtube.com/watch?v=MugiXA9Zxpg

Z radością informujemy, że klasa 3A bierze udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM EMOCJA oraz realizuje innowację pedagogiczną EkoEmocje rozszerzającą działania projektu.

akcja

kropMiędzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie i nauczyciele na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Zapraszamy do relacji z tego wydarzenia.

a6529b5fee34705e9efa22254e0a1dba1 września, wraz rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego, odbyła  się w naszej szkole uroczystość Pasowania Na Ucznia. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości starsi koledzy i koleżanki serdecznie przywitali młodszych uczniów i pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i rogi obfitości. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć