formaRok szkolny 2020/2021 tak odmienny od poprzednich lat szkolnych uczy nas nowych rzeczy, umiejętności. Funkcjonujemy w pracy wspólnej, ale zdalnej. Codziennie siadamy przed ekranami komputerów, laptopów, smartfonów na wiele godzin. Obciążamy swój organizm, męczymy oczy, bolą nas plecy...ale...pamiętamy o aktywności fizycznej!

dziken22 kwietnia obchodziliśmy najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne – DZIEŃ ZIEMI! To wydarzenie, obok którego nie powinniśmy przechodzić obojętnie. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie fotograficznym. Ich zadaniem było wykonanie zdjęcia i pokazanie, w jaki sposób chronią i dbają o środowisko. Stworzyliśmy bardzo bogatą galerię ekologicznych działań.

Plansza Bierzemy udział w akcji Żonkile19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji ” Żonkile”.

IMG 20210319 122302xx21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym szczególnym dniu na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat trisomii 21 oraz promowanie praw Osób z Zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Z tej okazji Uczniowie 2b założyli kolorowe skarpetki - specjalnie nie do pary!

Zapraszamy do galerii zdjęć

LOTOS

 

logodzieciaki koszulka duzeMonika Kocurek, Mikołaj Tekieli oraz Jan Gawlik, uczniowie klasy 3a, w ramach projektu "Logodzieciaki mają gadane" wzięli udział w konkursie recytatorskim "Czechostrofy, lirycznie i z humorem". Konkurs był organizowany przez Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich oddział Bielsko-Biała.  W minioną sobotę, 20 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Wiecej informacji

maski 2021Z przyjemnością informujemy, że konkurs "Makijaż-Maska” został rozstrzygnięty. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy wykonywali na własnej twarzy makijaż przypominający maskę karnawałową. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Poziom konkursu był bardzo wyrównany.