Uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Żor. Odwiedzili Strefę SOWA, gdzie poprzez zabawę i doświadczenia poznawali zagadnienia naukowe. Następnie zwiedzili Muzeum Ognia, poznając historię i znaczenie ognia w życiu człowieka. Na zakończenie spędzili czas w Parku Rozrywki Twinpigs, korzystając z licznych atrakcji i wspólnie się bawiąc. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń oraz była okazją do nauki i integracji. Galeria zdjęć
W dniu 2 czerwca uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Małego w Tychach, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Historia pewnego przedmiotu”. Młodzi widzowie z dużym zainteresowaniem śledzili wydarzenia na scenie, aktywnie reagując na grę aktorów. Wyjazd dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń oraz był cenną lekcją kultury i sztuki teatralnej.
Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele przygotowali dla uczniów wyjątkową niespodziankę – pełne emocji podchody w zabrzeskim lesie i jego okolicach. Na kolejnych punktach uczestnicy wykonywali różnorodne zadania wymagające współpracy, sprytu, zaangażowania i dobrej organizacji. Choć pogoda tego dnia była zmienna, nie przeszkodziło to w doskonałej zabawie. Wszystkim dopisywały świetne humory, a wspólna rywalizacja przebiegała w przyjaznej i radosnej atmosferze.
W dniu 2.06.2026 r. w SP nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się zawody w „Dwa Ognie”. Nasza drużyna w składzie: Zosia Klimaniec, Hania Janik, Natalia Strządała, Lena Janota, Nadia Labza, Tomasz Karkoszka, Bruno Kacperski, Tymoteusz Filapek, Aleksander Krzywoń, Fabian Mazur oraz Wojciech Kubień po rewelacyjnej grze zespołowej zdobyli I miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałego wyniku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za zaangażowanie i okazane wsparcie podczas zbiórki darów dla Dzieci z Domu na Lipowcu w Czechowicach- Dziedzicach. Galeria zdjęć

25 maja klasy 4 a i 4 b miały okazję aktywnie i miło spędzić czas podczas wycieczki do Jura Parku w Krasiejowie. Wśród wielu atrakcji znalazła się wizyta w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, spacer śladami dinozaurów czy kino 5 D. Dopisała zarówno pogoda jak i dobre humory. Galeria zdjęć
28 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki pod hasłem „Miasto w piosence”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas 1-8, którzy zaprezentowali utwory związane z miastami świata. Na szkolnej scenie można było usłyszeć zarówno znane i lubiane przeboje, jak i mniej popularne piosenki opowiadające o wyjątkowych miejscach. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym talentem wokalnym, odwagą sceniczną oraz ogromnym zaangażowaniem. Publiczność nagradzała występy gromkimi brawami, a atmosfera wydarzenia była pełna radości i muzycznych emocji. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom konkursu był niezwykle wysoki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy nauczycielom oraz organizatorom za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Konkurs „Miasto w piosence” dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i po raz kolejny pokazał, jak wiele muzycznych talentów rozwija się w naszej szkole. Galeria zdjęć
23 maja mieliśmy przyjemność wziąć udział i reprezentować naszą szkołę w XXIV Powiatowym Rajdzie Górskim Bystra 2026 organizowanym przez oddział PTTK "Podbeskidzie" oraz powiat bielski. W kameralnej grupie wyruszyliśmy spod Uniwersytetu Bielsko- Bialskiego w kierunku Równi pod Kozią oraz na metę przy OSP Bystra, gdzie po miłym powitaniu zjedliśmy wyjątkowe hot-dogi z kiełbaską. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w łucznictwie pod okiem doświadczonej zawodniczki. Nasza Marta pięknie zaprezentowała się podczas konkursu piosenki. Nadia i Ela wzięły udział w konkursie wiedzy. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy rodzicom za współpracę. Do zobaczenia na szlaku! Galeria zdjęć
W ostatnim czasie uczniowie klas I–III mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED (automatycznego defibrylatora zewnętrznego). Było to niezwykle wartościowe i ważne spotkanie, które pozwoliło dzieciom zdobyć nowe umiejętności oraz poszerzyć wiedzę na temat ratowania zdrowia i życia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, chętnie biorąc udział w ćwiczeniach praktycznych.
Serdeczne podziękowania kierujemy do druhów z OSP w Zabrzegu – pana Łukasza Kusia, pana Mikołaja Lazarka oraz pana Błażeja Londzina – za poświęcony czas, profesjonalne przeprowadzenie szkolenia oraz przekazanie cennej wiedzy i praktycznych umiejętności. Dziękujemy za tę cenną lekcję bezpieczeństwa! Galeria zdjęć
W kwietniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano p Powiatowy Konkurs "Trzeci wymiar sztuki" w tym roku pod hasłem "Żywioły" zorganizowany przez POPP"ART." Nagrodę otrzymała Maria Bandel z klasy 8. Gratulujemy

Szkoła Podstawowa


