9 kwietnia 2026 roku uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Głównym punktem programu był pokaz „Chemia i światło”, podczas którego zagadnienia teoretyczne przedstawiono w formie doświadczeń. Prowadzący w przystępny sposób wyjaśniał omawiane zjawiska, łącząc teorię z praktyką. Spotkanie miało dynamiczny charakter i zachęcało do aktywnego słuchania. Uczniowie obserwowali m.in. reakcje spalania, barwne płomienie różnych pierwiastków, zjawiska luminescencji (świecenie gazów, fluorescencję, chemo- i bioluminescencję) oraz procesy fotochromowe, czyli zmiany barwy pod wpływem światła. Wyjazd był dla uczniów ciekawym doświadczeniem i pozwolił lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Galeria zdjęć
Uczniowie klas 4-8 naszej szkoły skutecznie wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój tworząc tematyczne gazetki ścienne oraz piękne, wielkanocne dekoracje. Galeria zdjęć
W poniedziałek, 30 marca, uczniowie klas piątych mieli wyjątkową okazję wcielić się choć na jeden dzień, w rolę studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - z inicjatywy pani Katarzyny Franke- Kierownika Centrum Kształcenia przez Całe Życie. Oprócz zwiedzania nowoczesnego budynku uczelni, wzięli udział w wykładzie dotyczącym oszczędzania oraz warsztatach radiowych i zajęciach w siedzibie Zespołu Regionalnego Silesianie. Na koniec prof. dr hab. Sławomir Smyczek - Kierownik Katedry Badań Konsumpcji wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Zdjęcia autorstwa Anny Puszczewicz - Siodłok.
31.03.2026 każdy mógł poczuć się jak prawnik, sędzia czy adwokat! To wszystko dzięki warsztatom prowadzonym przez panią Adwokat Dorotę Zuber, w ramach Dnia Edukacji Prawnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wcielały się w różne role i wspólnie rozwiązywały prawdziwe problemy prawne. Była to wyjątkowa okazja, aby w praktyczny sposób poznać zasady prawa, zrozumieć znaczenie odpowiedzialności za własne decyzje oraz docenić wartość współpracy w grupie. Warsztaty pokazały, że świat prawa może być ciekawy i dostępny nawet dla najmłodszych, rozwijając ich logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów. Galeria zdjęć
31 marca nasi uczniowie przyszli ubrani na niebiesko, okazując w ten sposób solidarność z osobami w spektrum autyzmu. W szkole przygotowana została również gazetka tematyczna, rozdawane były naklejki, a na drzwiach umieszczono kod QR, dzięki któremu można obejrzeć film o autyzmie. To był piękny gest wsparcia, zrozumienia i akceptacji. Galeria zdjęć
W dniu 24 marca w Szkole Podstawowej w Kaniowie odbył sie finał powiatowy w ramach Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej chłopców. Bardzo dobrą formę zaprezentowali Nasi uczniowie, ulegając tylko gospodarzom w finale i zajmując ostatecznie 2 miejsce. Gartulujemy! Skład reprezentacji: Ignacy Adamaszek, Michał Karkoszka, Jan Kozik, Wojciech Czyż, Konrad Grzywa, Antoni Szczotok, Leon Smoliński, Kacper Kuboszek, Oskar Juskowiak, Jakub Żertka

23 marca w naszej szkolnej bibliotece po raz kolejny już przeprowadzono cieszący się dużą popularnością turniej międzyklasowy „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. Trzyosobowe drużyny z klas drugich i trzecich rozwiązywały zadania nawiązujące do przeczytanych wcześniej przez nauczycieli wierszy autorstwa Juliana Tuwima. I w tym roku na uczniów czekały m.in. wykreślanka, zgadywanka, uzupełnianka, puzzle, „mini” podchody i kalambury. Rozgrywka miała koleżeński i radosny charakter. Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce: drużyna z klasy 2a – Małgorzata Dyrda, Julia Polok, Oliwia Szczepanik
II miejsce: drużyna z klasy 3b – Maja Borówka, Jakub Daniel, Remigiusz Fajkis
III miejsce: drużyna z klasy 3a – Noemi Pawlik, Eliza Rybska, Natalia Struch
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla swojej klasy. Gratulacje! 😊 Turniej był świetną okazją do zabawy, integracji oraz poznania twórczości Juliana Tuwima w ciekawy i aktywny sposób. Galeria zdjęć
Wydarzenie zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na 2025 rok.
Z radością informujemy o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu plastycznego pt. „Jak bawić się bez Internetu?”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do odkrywania kreatywnych i aktywnych form spędzania czasu wolnego bez wykorzystania urządzeń cyfrowych. Uczestnicy wykazali się ogromną wyobraźnią, pomysłowością oraz talentem artystycznym. Na pracach pojawiły się m.in. sceny zabaw na świeżym powietrzu, gry zespołowe, czytanie książek, a także wspólne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe i starannie wykonane. Po długich obradach wyłoniono ex aequo trzy pierwsze miejsca, które zajęły: Anastazja Kowalczyk, Amelia Sproch i Zuzanna Hankus.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Mamy nadzieję, że udział w nim był inspiracją do odkrywania radości płynącej z aktywnego spędzania czasu bez Internetu.
„Uśmiechy, skupienie i duma z własnych prac . Warsztaty Las w szkle były strzałem w dziesiątkę!” Warsztaty „Las w szkle” to spotkanie pełne zielonej magii i troski o naturę. Uczestnicy stworzyli własne, miniaturowe ekosystemy zamknięte w szklanych naczyniach — kompozycje, które nie tylko pięknie wyglądają, ale też żyją swoim rytmem. Było trochę ziemi na dłoniach, dużo kreatywności i jeszcze więcej zachwytów nad tym, jak natura potrafi zmieścić się w… słoiku. Każdy wyszedł z unikalną, zieloną dekoracją i sporą dawką relaksu. Galeria zdjęć
Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego”, którego Operatorem jest Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w partnerstwie z Gminą Czechowice-Dziedzice, dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021–2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji). #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #ZielonyInkubatorPomysłów
Uczestnicy projektu "Klimat dobry dla dzieci" wzięli udział w warsztatach ekologicznych i stworzyli wspaniałe i bardzo ważne miejsca dla naszych skrzydlatych pomocników. Dzieci dowiedziały się jak wspierać zapylacze w ogrodzie i własnoręcznie zbudowali domki, które już wkrótce staną się bezpieczną przystanią dla owadów. Mnóstwo kreatywności, trochę trocin w powietrzu i ogrom satysfakcji. Takie działania naprawdę mają znaczenie dla przyrody. Galeria zdjęć
Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego”, którego Operatorem jest Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w partnerstwie z Gminą Czechowice-Dziedzice, dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021–2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji). #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #ZielonyInkubatorPomysłów
Szkoła Podstawowa


