godlo1Szkoła Podstawowa
im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu
ul. K. PYTLA 1
43 - 516 ZABRZEG
tel/fax 32 215 72 26
  • Dziennik elektroniczny
  • Platforma zdalnego nauczania
  • Kalendarz spotkań z rodzicami
  • RODO
    • Uaktualniona informacja o przetwarzaniu danych osobowych
    • Monitoring wizyjny
    • Informacja o przetwarzaniu danych
  • Materiały do druku
    • Karta zwolnienia
    • Karta zgłoszenia na świetlicę
    • Oświadczenie dotyczące żywienia dziecka
    • Dokumenty AKCJI LATO - I turnus
    • Dokumenty AKCJI LATO - II turnus
    • Deklaracja członkowska PTT
  • Rada Rodziców
  1. Strona domowa
  2. Aktualności

Fascynująca lekcja chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim

139 kwietnia 2026 roku uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Głównym punktem programu był pokaz „Chemia i światło”, podczas którego zagadnienia teoretyczne przedstawiono w formie doświadczeń. Prowadzący w przystępny sposób wyjaśniał omawiane zjawiska, łącząc teorię z praktyką. Spotkanie miało dynamiczny charakter i zachęcało do aktywnego słuchania. Uczniowie obserwowali m.in. reakcje spalania, barwne płomienie różnych pierwiastków, zjawiska luminescencji (świecenie gazów, fluorescencję, chemo- i bioluminescencję) oraz procesy fotochromowe, czyli zmiany barwy pod wpływem światła. Wyjazd był dla uczniów ciekawym doświadczeniem i pozwolił lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Galeria zdjęć

Galeria wielkanocnych gazetek i ozdób

 

659119294 2079032966154053 3580077047620192282 nUczniowie klas 4-8 naszej szkoły skutecznie wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój tworząc tematyczne gazetki ścienne oraz piękne, wielkanocne dekoracje. Galeria zdjęć

 

 

Wizyta klas 5 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

658843039 2079028686154481 7703950840057162547 nW poniedziałek, 30 marca, uczniowie klas piątych mieli wyjątkową okazję wcielić się choć na jeden dzień, w rolę studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - z inicjatywy pani Katarzyny Franke- Kierownika Centrum Kształcenia przez Całe Życie. Oprócz zwiedzania nowoczesnego budynku uczelni, wzięli udział w wykładzie dotyczącym oszczędzania oraz warsztatach radiowych i zajęciach w siedzibie Zespołu Regionalnego Silesianie. Na koniec prof. dr hab. Sławomir Smyczek - Kierownik Katedry Badań Konsumpcji wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy. Zdjęcia autorstwa Anny Puszczewicz - Siodłok.

Dzień Edukacji Prawnej w naszej szkole

300326 dzien edukacji prawnej 1024x57631.03.2026 każdy mógł poczuć się jak prawnik, sędzia czy adwokat! To wszystko dzięki warsztatom prowadzonym przez panią Adwokat Dorotę Zuber, w ramach Dnia Edukacji Prawnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wcielały się w różne role i wspólnie rozwiązywały prawdziwe problemy prawne. Była to wyjątkowa okazja, aby w praktyczny sposób poznać zasady prawa, zrozumieć znaczenie odpowiedzialności za własne decyzje oraz docenić wartość współpracy w grupie. Warsztaty pokazały, że świat prawa może być ciekawy i dostępny nawet dla najmłodszych, rozwijając ich logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów. Galeria zdjęć

Dzień Świadomości Autyzmu

659055608 2077624119628271 4241189129691575952 n31 marca nasi uczniowie przyszli ubrani na niebiesko, okazując w ten sposób solidarność z osobami w spektrum autyzmu. W szkole przygotowana została również gazetka tematyczna, rozdawane były naklejki, a na drzwiach umieszczono kod QR, dzięki któremu można obejrzeć film o autyzmie. To był piękny gest wsparcia, zrozumienia i akceptacji. Galeria zdjęć

 

 

 

Udany finał w Kaniowie – nasi uczniowie ze srebrnym medalem

662210067 2076872619703421 883369905945160418 nW dniu 24 marca w Szkole Podstawowej w Kaniowie odbył sie finał powiatowy w ramach Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej chłopców. Bardzo dobrą formę zaprezentowali Nasi uczniowie, ulegając tylko gospodarzom w finale i zajmując ostatecznie 2 miejsce. Gartulujemy! Skład reprezentacji: Ignacy Adamaszek, Michał Karkoszka, Jan Kozik, Wojciech Czyż, Konrad Grzywa, Antoni Szczotok, Leon Smoliński, Kacper Kuboszek, Oskar Juskowiak, Jakub Żertka

W świecie wierszy Juliana Tuwima

NPRC belka

23 marca w naszej szkolnej bibliotece po raz kolejny już przeprowadzono cieszący się dużą popularnością turniej międzyklasowy „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. Trzyosobowe drużyny z klas drugich i trzecich rozwiązywały zadania nawiązujące do przeczytanych wcześniej przez nauczycieli wierszy autorstwa Juliana Tuwima. I w tym roku na uczniów czekały m.in. wykreślanka, zgadywanka, uzupełnianka, puzzle, „mini” podchody i kalambury. Rozgrywka miała koleżeński i radosny charakter. Wyniki konkursu były następujące:

I miejsce: drużyna z klasy 2a – Małgorzata Dyrda, Julia Polok, Oliwia Szczepanik

II miejsce: drużyna z klasy 3b – Maja Borówka, Jakub Daniel, Remigiusz Fajkis

III miejsce: drużyna z klasy 3a – Noemi Pawlik, Eliza Rybska, Natalia Struch

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla swojej klasy. Gratulacje! 😊 Turniej był świetną okazją do zabawy, integracji oraz poznania twórczości Juliana Tuwima w ciekawy i aktywny sposób. Galeria zdjęć

Wydarzenie zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na 2025 rok.

Rozstrzygnięcie konkursu "Jak bawić się bez Internetu?"

659063110 2073784996678850 7400278173225571598 nZ radością informujemy o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu plastycznego pt. „Jak bawić się bez Internetu?”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do odkrywania kreatywnych i aktywnych form spędzania czasu wolnego bez wykorzystania urządzeń cyfrowych. Uczestnicy wykazali się ogromną wyobraźnią, pomysłowością oraz talentem artystycznym. Na pracach pojawiły się m.in. sceny zabaw na świeżym powietrzu, gry zespołowe, czytanie książek, a także wspólne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe i starannie wykonane. Po długich obradach wyłoniono ex aequo trzy pierwsze miejsca, które zajęły: Anastazja Kowalczyk, Amelia Sproch i Zuzanna Hankus.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Mamy nadzieję, że udział w nim był inspiracją do odkrywania radości płynącej z aktywnego spędzania czasu bez Internetu.

Warsztaty "Las w szkle"

656649304 1277585860993750 1571536645102163180 n„Uśmiechy, skupienie i duma z własnych prac . Warsztaty Las w szkle były strzałem w dziesiątkę!” Warsztaty „Las w szkle” to spotkanie pełne zielonej magii i troski o naturę. Uczestnicy stworzyli własne, miniaturowe ekosystemy zamknięte w szklanych naczyniach — kompozycje, które nie tylko pięknie wyglądają, ale też żyją swoim rytmem. Było trochę ziemi na dłoniach, dużo kreatywności i jeszcze więcej zachwytów nad tym, jak natura potrafi zmieścić się w… słoiku. Każdy wyszedł z unikalną, zieloną dekoracją i sporą dawką relaksu. Galeria zdjęć

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego”, którego Operatorem jest Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w partnerstwie z Gminą Czechowice-Dziedzice, dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021–2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji).  #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #ZielonyInkubatorPomysłów

Mali ekolodzy w akcji – domki dla zapylaczy już gotowe!

656951614 1277579307661072 4018942386198427744 nUczestnicy projektu "Klimat dobry dla dzieci" wzięli udział w warsztatach ekologicznych i stworzyli wspaniałe i bardzo ważne miejsca dla naszych skrzydlatych pomocników. Dzieci dowiedziały się jak wspierać zapylacze w ogrodzie i własnoręcznie zbudowali domki, które już wkrótce staną się bezpieczną przystanią dla owadów. Mnóstwo kreatywności, trochę trocin w powietrzu i ogrom satysfakcji. Takie działania naprawdę mają znaczenie dla przyrody. Galeria zdjęć

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego”, którego Operatorem jest Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w partnerstwie z Gminą Czechowice-Dziedzice, dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021–2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji).  #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #ZielonyInkubatorPomysłów

Strona 4 z 15

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

  • Informacje dla rodziców
  • Dokumenty
  • Aktualności
  • Informacje o szkole
  • Egzamin ósmoklasisty
  • Galeria zdjęć
  • Biblioteka szkolna
  • Stołówka szkolna
  • Szkolny wolontariat
  • Świetlica szkolna
  • Rekrutacja
  • Wymagania na poszczególne oceny
  • Pedagog i psycholog szkolny
  • Wydarzenia sportowe w naszej szkole
  • Kompetencje kluczowe
  • Aktywna Tablica
  • Laboratoria Przyszłości
  • Konkursy przedmiotowe
  • Szkolne Koło Turystyczne

Liga Naukowa z Lotosem - Zdolni z Czechowic-Dziedzic. Gminy z zapałem

  • Rok szkolny 2021/2022
    • Ale jazda, czyli transport dla maluchów
    • Fabryka dobra
    • Smak tradycji ze szczyptą nowoczesności
  • Rok szkolny 2020/2021
    • Ekologiczny ogród zmysłów
    • Tanecznym krokiem do zdrowia i uśmiechu
    • Logodzieciaki mają gadane
  • Rok szkolny 2019/2020
  • Rok szkolny 2017/2018

baner zdolni z czechowic dziedzic2

 

 NPRCz logo

Archiwum

  • Rok szkolny 2024/2025
  • Rok szkolny 2023/2024
  • Rok szkolny 2022/2023
  • Rok szkolny 2021/2022
  • Rok szkolny 2020/2021
  • Rok szkolny 2019/2020
  • Rok szkolny 2017/2018
  • Rok szkolny 2018/2019
  • Rok szkolny 2016/2017
  • Rok szkolny 2015/2016
  • Rok szkolny 2014/2015
  • Rok szkolny 2013/2014
  • Rok szkolny 2012/2013
  • Rok szkolny 2011/2012
  • Rok szkolny 2010/2011
  • Rok szkolny 2009/2010

szkola

Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu

ul. K. PYTLA 1
43 - 516 ZABRZEG
tel/fax 32 215 72 26
sekretariat.spzabrzeg@czechowice.edu.pl