
18 maja w naszej szkole został zorganizowany konkurs „Lektury znane i lubiane”. W wydarzeniu brały udział po dwie dwuosobowe drużyny z każdej z klas 4-6. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tytułów i autorów lektur szkolnych obowiązujących w kl. 4-6 oraz treści wybranych utworów literackich. Zadania miały formę np. wykreślanki, puzzli, quizu, rebusów, a nawet dyktanda bieganego.
20-21 maja klasy 5a i 6a wyjechały na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania najważniejszych zabytków dawnej stolicy Polski i wspólnego spędzenia czasu. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Wzgórze Wawelskie – historyczne miejsce związane z dziejami polskich królów. Szczególne wrażenie zrobiła Katedra na Wawelu, gdzie przez wieki odbywały się koronacje monarchów oraz gdzie znajdują się groby królów i wybitnych postaci historycznych.
15 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Bez Plecaka” skierowany do uczniów klas 4–8. Celem wydarzenia była integracja społeczności uczniowskiej, rozwijanie kreatywności oraz dobra zabawa. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, przynosząc swoje książki i przybory szkolne w nietypowych przedmiotach zastępujących tradycyjne plecaki. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć m.in. walizki, koszyki, skrzynki narzędziowe, wózki, transportery, torby sportowe, a nawet garnki czy kosze na zakupy. Pomysłowość uczestników wzbudzała wiele pozytywnych emocji i uśmiechu. Wydarzenie przebiegło w miłej i bezpiecznej atmosferze. Uczniowie chętnie angażowali się w zabawę, przestrzegając jednocześnie zasad obowiązujących w szkole. „Dzień Bez Plecaka” spotkał się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Organizacja tego typu inicjatyw sprzyja budowaniu pozytywnych relacji oraz urozmaica codzienne życie szkoły.
Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w warsztatach z języka migowego, w trakcie których poznali alfabet palcowy, a także kilka podstawowych znaków. Było to dla nich ciekawe i inspirujące doświadczenie, które pozwoliło lepiej zrozumieć, jak komunikują się osoby niesłyszące. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i zaangażowanie uczniów. Galeria zdjęć
W dniach 28 i 29 kwietnia na stadionie im. H. Puzonia w Zabrzegu odbyły się zawody w trójboju, czwórboju i drużynowe zawody. Młodzi lekkoatleci reprezentujący naszą szkołę zajęli miejsca:
Trójbój DZ - 7 miejsce
Trójbój CH - 6 miejsce
Czwórbój DZ - 4 miejsce
Czwórboj CH - 4 miejsce
Drużynowe LA DZ - 6 miejsce
Drużynowe LA CH - 3 miejsce
Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za udział i gratulujemy uzyskanych wyników. W szczególności składamy podziękowania naszej pomocy technicznej za wzorową postawę. Galeria zdjęć
W dniu 13 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej odbył się ćwierćfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego. Po bardzo zaciętym meczu finałowym niestety musieliśmy uznać wyższość rywala z Bielska-Białej. Pozwoliło to na zajęcie 2 miejsca w całym turnieju. Gratulujemy!!!Naszą szkołę reprezentowali: Kajetan Pisarek, Paweł Matysek, Józef Kozik, Maksymilian Pawlik, Wiktor Mazur, Jakub Malarczyk, Jakub Stanclik, Nikodem Adamaszek.
W piątek 8 maja odbyło się już ostatnie spotkanie w ramach innowacji „Dotknij Muzyki”, prowadzonej w klasie 2a. Tym razem zaprosiliśmy organistę z parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach – Pana Marka Piechowicza. Nasz gość opowiedział nam o pięknych Zabrzeskich organach. Pokazał jak działa ten wyjątkowy instrument, a także zaprezentował jego niezwykłe brzmienie.
Historia wcale nie jest nudna! Przekonali się o tym uczniowie klas 6a i 6b, którzy we wtorek 5 maja udali się na wycieczkę do Cieszyna! Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca, (m.in. Rynek i Stare Miasto, Studnię Trzech Braci i Wenecję Cieszyńską, Teatr im. Mickiewicza czy Wzgórze Zamkowe z Zamkiem i Wieżą Ostatecznej Obrony, a także dawny Cieszyński Tramwaj).

Ochotnicy ze Szkolnego Koła PTT wyruszyli do Polskiej Stolicy Kultury, aby spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej w Centrum Wspinaczkowym Primaroca. Zajęcia były wymagające, ale każdy uczestnik dał z siebie wszystko — była determinacja, dobra energia i sporo sportowych emocji! Pozdrawiamy wszystkich uczestników i mamy nadzieję, że mięśnie rąk nie dają się dziś za bardzo we znaki.
Dziękujemy @Centrum Wspinaczkowe Primaroca za możliwość udziału w zajęciach i świetną atmosferę!
Zakończyliśmy realizację projektu „Klimat dobry dla dzieci” w Szkole Podstawowej w Zabrzegu. Zachęcamy do przeczytania artykułu podsumowującego działania uczniów: artykuł

Szkoła Podstawowa


