Tegoroczna edycja imprezy została podzielona na dwa dni. 24 września odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży na stadionie, natomiast 25 września bieg główny na 10,5 km. Dzięki zaangażowaniu sponsorów udało się zapewnić zgodnie z regulaminem posiłki dla wszystkich uczestników biegu głównego w postaci zupy;  na mecie na zawodników czekała woda. Dla dzieci i młodzieży został przygotowany pakiet w postaci soku, batonika oraz dyplomu za uczestnictwo w biegu. Uczestnicy biegów memoriałowych jaki i biegu głównego otrzymali za miejsca 1- 6 w swoich kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe, medale i dyplomy. W kategorii open biegu głównego dla zawodniczek i zawodników przygotowano nagrody pieniężne, podobnie jak dla najlepszych zabrzeżan. W tegorocznej edycji po raz pierwszy zorganizowano także chipowy elektroniczny pomiar czasu. 101 biegaczy ukończyło bieg główny na 10,5 km (dodatkowo 5 uczestników brało udział w biegu z psami – Canicrossie) 469 uczniów szkół gimnazjalnych, podstawowych, przedszkoli. Łącznie w zawodach wzięło udział 575 osób, 50 osób pomagało w organizacji biegu. Miejsca medalowe dzieci z szkoły w Zabrzegu: