VI turniej w piłce siatkowej organizowany przez OSP Zabrzeg odbył się 17.06.2017r. na sali gimnastycznej w SP nr 2 w Ligocie. W dniu zawodów na parkiecie pojawiło się rekordowe 9 drużyn, w tym zespół DZIEWCZYN GIMNAZJUM w składzie: Dagmara Kowalczyk, Marta Kuś, Angelika Pytlik, Julia Zimny, Paulina Sałaciak, Justyna Dudek, Laura Białek, Natalia Przemyk. Turniej przebiegał w sympatycznej atmosferze. Zespoły grały systemem każdy z każdym w dwóch grupach, następnie zostały rozegrane półfinały i finały. Drużyna zwycięska to Parafia Zabrzeg. Nasze dziewczynki otrzymały pamiątkowe upominki. Dziękujemy za godne reprezentowanie Gimnazjum w Zabrzegu.

Ostatni dzień zmagań sportowych w roku szkolnym 2016/2017 to miting lekkoatletyczny, który tradycyjnie odbywa się na stadionie LKS „Sokół” w Zabrzegu. To dzień zakończenia roku sportowego i czas podsumowań. Uczennice i uczniowie naszej szkoły brali udział w konkurencjach indywidualnych oraz w biegach sztafetowych. Wśród medalistów znaleźli się: Martyna Londzin – bieg na 60m – II m, Piotr Łukosz – skok w dal – II m, Natalia Przemyk – skok w dal – III m, Miłosz Kuś – bieg na 60m – IIm. Fantastycznie zaprezentowała się sztafeta szwedzka chłopców gimnazjum, którzy w składzie: Miłosz Kuś, Mikołaj Lazarek, Piotr Łukosz, Tomasz Kawiak zajęli I miejsce. Na uwagę zasługują również biegi sztafetowe SP, tj. 8x50m, 4x200m  - obie zajęły 4 miejsca. W klasyfikacji generalnej SP Zabrzeg zajął V miejsce, jak również Gimnazjum zajęło V miejsce. Gratulujemy naszym uczniom (i sobie:) wytrwałości, zaangażowania, stosowania się do zasad zdrowej rywalizacji i życzymy zasłużonego odpoczynku wakacyjnego.

Galeria zdjęć

Za nami CYKL „BIEGIEM PO ZDROWIE” na rok szkolny 2016/2017. Dzieci i młodzież, a także dorośli z terenu gminy Czechowic – Dziedzic i nie tylko mieli możliwość uczestniczyć w bieżącym roku szkolnym w szeregu zawodów przełajowych organizowanych przez SP nr 3 w Czechowicach – Dziedzicach, ZS Zabrzeg oraz MOSiR Cz – Dz. Wszystkie biegi przełajowe odbywały się w soboty i dni wolne od zajęć, tym bardziej chcemy podziękować naszej młodzieży za zaangażowanie. Na cykl zawodów składały się BIEGI:

  1. Bieg „Olimpijczyka”
  2. Memoriał Henryka Puzonia i Bieg Koroną
  3. Bieg „Śladami ks. J. Londzina”
  4. Bieg Niepodległości
  5. Bieg o Puchar Dyrektora Mosir
  6. Bieg „A.Boboli”
  7. Bieg „Lipowca”

Bardzo dziękujemy organizatorom za ufundowanie dyplomów, medali  i poczęstunku oraz za ciekawe podsumowanie połączone z wręczeniem nagród dla najlepszych „SZÓSTEK” biegaczy w swoich kategoriach - po zliczeniu punktów startowych z wszystkich 7 biegów składających się na całość cyklu przełajów. Cieszymy się także z nagród, które otrzymały szkoły biorące systematycznie udział w zawodach i z których korzystamy na zajęciach w szkole w Zabrzegu. Szczególne gratulacje za talent, chęć, systematyczność i samozaparcie – uzyskanie najwyższych lokat , czyli podsumowanie naszych zawodników:

Filip Fafiński Vm, Lilianna Jarczok IIIm, Maja Białek VIm, Paweł Czyż I m, Kamil Orszulak II m, Daniel Fafiński III m, Miłosz Rudnik IV m, Dawid Kalarus II m, Dominik Kubień II m, Weronika Balcarek V m, Mateusz Londzin IV m, Krzysztof Chopiak VI m, Julia Zimny III m, Justyna Jarczok IV m, Wiktoria Bielecka V m, Dagmara Kowalczyk IV m, Angelika Pytlik V m, Adrian Nowak I m, Arkadiusz Florek V m.

Galeria zdjęć

13 czerwca 2017r. na boisku szkolnym SP 3 odbyły się zawody gminne w  „Dwa Ognie” . Uczniowie klasy trzeciej i czwartej zmierzyli się z 11 szkołami podstawowymi  z gminy. Rozgrywki przebiegały systemem do dwóch przegranych meczy. Po bardzo dobrej i zaciętej walce drużyna zajęła 4 miejsce. Skład reprezentacji z naszej szkoły przedstawia się następująco: Dagmara Baran, Maja Pisarek, Blanka Lewandowska, Zuzanna Cieciak, Julka Zontek,  Adrian Koźlik, Marek Białowąs, Marek Wrzoł, Adam Żadkiewicz, Kordian Kurpas, Jakub Gandzel. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły.

Już XVIII raz odbył się coroczny Bieg Lipowca; bieg organizowany przez SP nr 3 w Czechowicach – Dziedzicach. 3 czerwca 2017r. na obiektach przyszkolnych przygotowane zostały krótkie trasy dla najmłodszych biegaczy i nieco dłuższe dla młodzieży i dorosłych. Naszą szkołę reprezentowało liczne grono dzieci i młodzieży w ilości kilkudziesięciu zawodników. Na każdego uczestnika na mecie czekał sędzia wręczający pamiątkowy medal, nie zabrakło poczęstunku oraz nagród rzeczowych dla najszybszych. Wśród nich znaleźli się: Lilianna Jarczok 4m, Paweł Czyż 2m, Daniel Fafiński 5m, Kamil Orszulak 6m, Julia Zontek 4m, Sebastian Cięcinka 6m, Zuzanna Wieliczka 3m, Patrycja Gawlas 4m, Adrian Nowak 1m(kl1-3). Miłą niespodzianką okazało się I miejsce w klasyfikacji drużynowej gimnazjum oraz III miejsce w szkołach podstawowych. Największa atrakcja sobotnich zawodów to losowanie ciekawych nagród wśród uczestników. Szczęście tym razem uśmiechnęło się do naszych uczniów trzy razy i tak wróciliśmy z dwoma rowerami i tabletem do Zabrzega. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować sponsorom i organizatorom.

Galeria zdjęć

08.06.2017r w Zabrzegu odbyły się zawody la, na które do rywalizacji zaproszone zostały gimnazja z powiatu bielskiego. Konkurencje do wyboru to: bieg 100m, 300m, 800m/1000m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział, co zaprocentowało miejscami  na podium:

Aleksandra Wyszomierska III miejsce  - skok w dal,

Adrian Nowak II miejsce – bieg  1000m,

Miłosz Kuś I miejsce – bieg  100m,

Mikołaj Lazarek III miejsce – bieg  300m,

Piotr Łukosz II miejsce – skok w dal.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

20 maja 2017r. odbył się XV Bieg Patrona Miasta Czechowice – Dziedzice Św. Andrzeja Boboli. Był to drugi bieg w roku 2017 z cyklu Bieg po Zdrowie. Nasi uczniowie stawili się na starcie: Gimnazjum  - 19 osób i Szkoła Podstawowa - 23 osoby. Gratulujemy medalistom:  Lilianna Jarczok, Paweł Czyż, Daniel Fafiński, Kamil Orszulak, Dawid Kalarus, Julia Zimny, Adrian Nowak. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.

Galeria zdjęć