godlo1Szkoła Podstawowa
im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu
ul. K. PYTLA 1
43 - 516 ZABRZEG
tel/fax 32 215 72 26
  • Dziennik elektroniczny
  • Platforma zdalnego nauczania
  • Kalendarz spotkań z rodzicami
  • RODO
    • Uaktualniona informacja o przetwarzaniu danych osobowych
    • Monitoring wizyjny
    • Informacja o przetwarzaniu danych
  • Materiały do druku
    • Karta zwolnienia
    • Karta zgłoszenia na świetlicę
    • Oświadczenie dotyczące żywienia dziecka
    • Dokumenty AKCJI LATO - I turnus
    • Dokumenty AKCJI LATO - II turnus
    • Deklaracja członkowska PTT
  • Rada Rodziców
  1. Strona domowa
  2. Wydarzenia sportowe w naszej szkole
  3. Rok szkolny 2013/2014

III zabrzeski turniej piłki siatkowej

21 czerwca 2014r. odbył się III zabrzeski turniej piłki siatkowej. Organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu. Zawody odbyły się na stadionie, gdzie przygotowano dwa boiska do gry. W turnieju wystartowało pięć drużyn, zajmując kolejno miejsca: I miejsce - Parafia; II miejsce - Rodzice i Nauczyciele; III miejsce - OSP Czarni; IV miejsce - Uczniowie Gimnazjum, V miejsce - OSP Niebiescy. 
Dla zwycięzców przygotowano puchar „Przechodni” ufundowany przez Stowarzyszenie „Przyjazny Zabrzeg”, który w tym roku zgodnie z regulaminem, po trzykrotnym wygranym  turnieju trafił na stałe do reprezentantów Parafii. Pogoda dopisuje, poziom gry wyrównany, pozytywne emocje zachęcają do spędzenia soboty w sportowy sposób. Nie zabrakło ciepłego posiłku i słodkiego poczęstunku przy kawie. Dziękujemy za udane zawody i za ambitne reprezentowanie swoich drużyn.

W składzie Rodzice i Nauczyciele wystąpili: kapitan P.Szarek, Z.Gawełek, K.Michalczyk, D.Wieliczka, J.Pollak, P.Głombek, T.Uchyła, M.Więcek, M.Polok, J.Chopiak.
W składzie Uczniowie: kapitan I.Żołondek, A.Głombek, A.Szłapa, N.Gawełek, A.Kozioł, A.Jarczok, J.Książek, A.Ciesielczyk, Sz.Wrzoł, M.Jonkisz.

Mistrzostwa Zespołu Szkół w Zabrzegu w Szachach

W dniu 23.maja zostały rozegrane Mistrzostwa Zespołu Szkół w Zabrzegu w Szachach. W zawodach wystartowało 21 uczniów Szkoły Podstawowej oraz 5 Gimnazjalistów. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na 4 grupy rozgrywkowe: dziewczyny (7 dziewczyn), chłopcy Gimnazjum (3 chłopców), chłopcy klas 1 – 3  (10 chłopców), chłopcy klas 4 – 6 (6  chłopców). Oto wyniki :

  • klasyfikacji dziewczyn klas 1 – 3 zwyciężyła Dagmara Baran z klasy 1


  • klasyfikacja dziewczyn klas 4 – 6: I miejsce - Martyna Czylok, klasa 6a; II miejsce - Małgorzata Distel, klasa 6b, III miejsce – Julia Kowalczyk, klasa 6b, IV miejsce – Agnieszka Sobel, klasa 6a


  • klasyfikacja dziewczyn Gimnazjum: I miejsce - Joanna Jachymek, klasa 3ag, II miejsce – Ewelina Paszek, klasa 3ag


  • klasyfikacja chłopców  klas 1 – 3: I miejsce - Jakub Hajduś, klasa 1; II miejsce – Adam Żadkiewicz, klasa 1; III miejsce – Jakub Gandzel, klasa 1; IV miejsce – Marek Białowąs, klasa 1; V miejsce   - Marcin Czylok, klasa 2b; VI miejsce – Konrad Jachnik, klasa 1; VII miejsce – Adrian Koźlik, klasa 1; VIII miejsce – Filip Latacz, klasa 2b; IX miejsce   - Kamil Kisiała, klasa 2b; X miejsce – Dominik Antonik, klasa 1


  • klasyfikacja chłopców  klas 4 - 6: I miejsce   - Paweł Distel, klasa 4; II miejsce – Michał Pollak, klasa 4; III miejsce – Krzysztof Kawiak, klasa 4; IV miejsce – Szymon Kopeć, klasa 6a; V miejsce   - Tomasz Ściskała, klasa 6a; V miejsce – Jakub Buczak, klasa 4


  • klasyfikacja chłopców Gimnazjum: I miejsce   - Dominik Piela - klasa 3bg; II miejsce – Kacper Kotas, klasa 3bg, III miejsce – Szymon Wrzoł, klasa 3bg

Organizatorzy dziękują Państwu Czylok za ufundowanie pucharów, dyplomów i upominków oraz pani Sobel za upieczenie ciasta.

 

Szkolna Szachowa Ligia Podbeskidzia

Rozgrywki Szkolnej Szachowej Ligi Podbeskidzia w roku 2013/2014 dobiegły końca. Szósty, podsumowujący turniej odbył się 29 marca 2014r. w Gimnazjum nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach. Zawodnicy po 7 partiach szachowych z niecierpliwością oczekiwali wyników całorocznych zmagań. Ogromnym sukcesem jest zajęcie w klasyfikacji generalnej:
- 2 miejsca przez Dominika Pielę oraz
- 8 miejsca przez Kacpra Kotasa

Ponadto miejsca medalowe zdobyli:
- 3 miejsce DZ 1-3SP – Zuzanna Wieliczka
- 3 miejsce CHŁ 4-6SP – Michał Pollak
- 2 miejsce DZ 1-3G – Joanna Jachymek
- 1 miejsce CHŁ 1-3G – Dominik Piela
- 3 miejsce CHŁ 1-3G – Kacper Kotas.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika odebrał Jakub Gandzel. Na sukces drużynowy – II miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych zapracowali także: Jakub Hajduś, Adam Żadkiewicz, Adrian  Koźlik, Maksymilian Wrzoł, Paweł Distel, Krzysztof Kawiak, Martyna Czylok, Julia Kowalczyk, Małgorzata Distel. Na sukces drużynowy – I miejsce w klasyfikacji szkół gimnazjalnych zasłużyli ponadto: Szymon Wrzoł, Kamil Kuś.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów przy szachownicy!

Zawody lekkoatletyczne drużyn gimnazjalnych

29 kwietnia 2014r. na stadionie w Zabrzegu odbyły się zawody lekkoatletyczne – drużyn gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce. W poszczególnych konkurencjach startowały:

-        bieg na 100m: Gabriela Maśka 1B, Julita Przemyk 1B, Justyna Książek 1A,

-        bieg na 300m: Marta Warzecha 1B, Marcelina Smolarska 1B, Natalia Zięba 3B,

-        bieg na 600m: Martyna Pniok 2B, Magda Kobiela 1A, Weronika Pająk 1A,

-        pchnięcie kulą: Izabela Żołondek 3A, Agata Kozioł 2C,

-        skok w dal: Agata Spyra 2B(srebro), Justyna Dziadek 1B(brąz), Karolina Iwasiów 2C, Aleksandra Danel 2C,

-        sztafeta 4x100m: Gabriela Maśka, Justyna Dziadek, Justyna Książek, Marcelina Smolarska.

Cieszymy się z sukcesów i startu, gratulujemy!

Czwórbój

4BÓJ to dyscyplina lekkoatletyczna, w skład której wchodzą cztery konkurencje:

- bieg na 60m,
- skok w dal,
- rzut piłeczką palantową
- bieg na 600/1000m.

Nasi młodzi sportowcy ze szkoły podstawowej startowali drużynowo w tej konkurencji 25 kwietnia 2014r. Zawody odbyły się na stadionie LKS "Sokół Zabrzeg w sprzyjających warunkach pogodowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Weronika Figura, Julia Kowalczyk, Dagmara Kowalczyk, Marta Kuś, Wiktoria Bielecka, Justyna Jarczok, Katarzyna Lukas, Laura Białek, Weronika Balcarek i Martyna Londzin zajmując VI miejsce w gminie; uczniowie: Adrian Nowak, Klaudiusz Bolek, Kacper Fejdych, Łukasz Kuś, Bartłomiej Kobiela, Artur Pniok, Mateusz Londzin, Kacper Chabros, Łukasz Mazur i Krzysztof Kawiak zajmując IX miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Zawody lekkoatletyczne drużyn gimnazjalnych

29 kwietnia 2014r. na stadionie w Zabrzegu odbyły się zawody lekkoatletyczne – drużyn gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce. W poszczególnych konkurencjach startowały:

-        bieg na 100m: Gabriela Maśka 1B, Julita Przemyk 1B, Justyna Książek 1A,

-        bieg na 300m: Marta Warzecha 1B, Marcelina Smolarska 1B, Natalia Zięba 3B,

-        bieg na 600m: Martyna Pniok 2B, Magda Kobiela 1A, Weronika Pająk 1A,

-        pchnięcie kulą: Izabela Żołondek 3A, Agata Kozioł 2C,

-        skok w dal: Agata Spyra 2B(srebro), Justyna Dziadek 1B(brąz), Karolina Iwasiów 2C, Aleksandra Danel 2C,

-        sztafeta 4x100m: Gabriela Maśka, Justyna Dziadek, Justyna Książek, Marcelina Smolarska.

Cieszymy się z sukcesów i startu, gratulujemy!

Podsumowanie Szkolnej Szachowej Ligi Podbeskidzia

Rozgrywki Szkolnej Szachowej Ligi Podbeskidzia w roku 2013/2014 dobiegły końca. Szósty, podsumowujący turniej odbył się 29 marca 2014r. w Gimnazjum nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach. Zawodnicy po 7 partiach szachowych z niecierpliwością oczekiwali wyników całorocznych zmagań. Ogromnym sukcesem jest zajęcie: 2 miejsca przez Dominika Pielę oraz 8 miejsca przez Kacpra Kotasa w klasyfikacji generalnej. Ponadto miejsca medalowe zdobyli:

  • 3 miejsce DZ 1-3SP – Zuzanna Wieliczka
  • 3 miejsce CHŁ 4-6SP – Michał Pollak
  • 2 miejsce DZ 1-3G – Joanna Jachymek
  • 1 miejsce CHŁ 1-3G – Dominik Piela
  • 3 miejsce CHŁ 1-3G – Kacper Kotas.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika odebrał Jakub Gandzel.

Na sukces drużynowy – II miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych zapracowali także: Jakub Hajduś, Adam Żadkiewicz, Adrian  Koźlik, Maksymilian Wrzoł, Paweł Distel, Krzysztof Kawiak, Martyna Czylok, Julia Kowalczyk, Małgorzata Distel. Na sukces drużynowy – I miejsce w klasyfikacji szkół gimnazjalnych zasłużyli ponadto: Szymon Wrzoł, Kamil Kuś.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów przy szachownicy!

V turniej Szkolnej Szachowej Ligi Podbeskidzia

Sobota 15 lutego 2014r. to dzień rozgrywek szachowych. W naszej szkole, który został organizatorem, odbył się 5 turniej szachowy, w ramach Szkolnej Szachowej Ligi Podbeskidzia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice, zdobywając punkty i doświadczenie. Już wkrótce podsumowanie. Dziękujemy Pani Dyrektor, Radzie Rodziców za pyszny poczęstunek, a Sponsorom, Rodzicom naszych pociech za ufundowanie nagród dla każdego uczestnika.

Uśmiech na twarzach pozwala sądzić, iż turniej można zaliczyć do udanych.

Szachiści na medal

Szachiści z naszego gimnazjum odnieśli duży sukces podczas  Finału Wojewódzkiej Gimnazjady  w  Szachach, który został rozegrany w Częstochowie w dniu 16 kwietnia br. Po zwycięstwach  w eliminacjach powiatowych  i  rejonowych, gdzie byli nie do zatrzymania, swoją dobrą  grę  potwierdzili w Finale Wojewódzkim. W turnieju tym drużyna z naszego Gimnazjum zajęła II Miejsce uzyskując tytuł Wice - Mistrzów Śląska. Drużyna występowała  w składzie: Kacper KOTAS, Dominik PIELA.
Swój sukces  osiągnęła dzięki równej grze obu młodych szachistów, bowiem  obaj zdobyli po 4,5 pkt.

 

 

 

Oto wyniki końcowe:

I   miejsce – GIM nr 1 Mikołów                                    10 pkt.

II miejsce – GIM im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu  9 pkt.

III miejsce – GIM Sportowe nr 2 w Rybniku                  8,5 pkt.

Szachy drużynowe Szkolnego Związku Sportowego

W dniu 12 marca 2014r. odbyły się w Zabrzegu zawody  - rozgrywki w szachach drużynowych, w których brali udział uczniowie naszej szkoły, zarówno SP i Gimn. W dniu 19 marca 2014r. także w Zabrzegu rozegrano kolejny etap, tym razem na szczeblu rejonu.

Oto wyniki:

- dziewczynki SP w składzie Zuzanna Wieliczka i Martyna Czylok – miejsce IV - powiat,

- chłopcy SP w składzie Michał Pollak i Paweł Distel – miejsce I - powiat(awans); miejsce II – rejon,

- dziewczynki G w składzie Joanna Jachymek i Aleksandra Stasicka – miejsce I – powiat(awans); miejsce IV – rejon,

- chłopcy G w składzie Dominik Piela i Kacper Kotas – miejsce I – powiat(awans); miejsce I – rejon(awans na zawody wojewódzkie).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za chłopców gimnazjum, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na zawodach , na szczeblu wojewódzkim w Częstochowie.

Strona 1 z 3

  • 1
  • 2
  • 3

  • Informacje dla rodziców
  • Dokumenty
  • Aktualności
  • Informacje o szkole
  • Egzamin ósmoklasisty
  • Galeria zdjęć
  • Biblioteka szkolna
  • Stołówka szkolna
  • Szkolny wolontariat
  • Świetlica szkolna
  • Rekrutacja
  • Wymagania na poszczególne oceny
  • Pedagog i psycholog szkolny
  • Wydarzenia sportowe w naszej szkole
  • Kompetencje kluczowe
  • Aktywna Tablica
  • Laboratoria Przyszłości
  • Konkursy przedmiotowe
  • Szkolne Koło Turystyczne

Liga Naukowa z Lotosem - Zdolni z Czechowic-Dziedzic. Gminy z zapałem

  • Rok szkolny 2021/2022
    • Ale jazda, czyli transport dla maluchów
    • Fabryka dobra
    • Smak tradycji ze szczyptą nowoczesności
  • Rok szkolny 2020/2021
    • Ekologiczny ogród zmysłów
    • Tanecznym krokiem do zdrowia i uśmiechu
    • Logodzieciaki mają gadane
  • Rok szkolny 2019/2020
  • Rok szkolny 2017/2018

baner zdolni z czechowic dziedzic2

 

 NPRCz logo

Archiwum

  • Rok szkolny 2024/2025
  • Rok szkolny 2023/2024
  • Rok szkolny 2022/2023
  • Rok szkolny 2021/2022
  • Rok szkolny 2020/2021
  • Rok szkolny 2019/2020
  • Rok szkolny 2017/2018
  • Rok szkolny 2018/2019
  • Rok szkolny 2016/2017
  • Rok szkolny 2015/2016
  • Rok szkolny 2014/2015
  • Rok szkolny 2013/2014
  • Rok szkolny 2012/2013
  • Rok szkolny 2011/2012
  • Rok szkolny 2010/2011
  • Rok szkolny 2009/2010

szkola

Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu

ul. K. PYTLA 1
43 - 516 ZABRZEG
tel/fax 32 215 72 26
sekretariat.spzabrzeg@czechowice.edu.pl