21 czerwca 2014r. odbył się III zabrzeski turniej piłki siatkowej. Organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu. Zawody odbyły się na stadionie, gdzie przygotowano dwa boiska do gry. W turnieju wystartowało pięć drużyn, zajmując kolejno miejsca: I miejsce - Parafia; II miejsce - Rodzice i Nauczyciele; III miejsce - OSP Czarni; IV miejsce - Uczniowie Gimnazjum, V miejsce - OSP Niebiescy. 
Dla zwycięzców przygotowano puchar „Przechodni” ufundowany przez Stowarzyszenie „Przyjazny Zabrzeg”, który w tym roku zgodnie z regulaminem, po trzykrotnym wygranym  turnieju trafił na stałe do reprezentantów Parafii. Pogoda dopisuje, poziom gry wyrównany, pozytywne emocje zachęcają do spędzenia soboty w sportowy sposób. Nie zabrakło ciepłego posiłku i słodkiego poczęstunku przy kawie. Dziękujemy za udane zawody i za ambitne reprezentowanie swoich drużyn.

W składzie Rodzice i Nauczyciele wystąpili: kapitan P.Szarek, Z.Gawełek, K.Michalczyk, D.Wieliczka, J.Pollak, P.Głombek, T.Uchyła, M.Więcek, M.Polok, J.Chopiak.
W składzie Uczniowie: kapitan I.Żołondek, A.Głombek, A.Szłapa, N.Gawełek, A.Kozioł, A.Jarczok, J.Książek, A.Ciesielczyk, Sz.Wrzoł, M.Jonkisz.

W dniu 23.maja zostały rozegrane Mistrzostwa Zespołu Szkół w Zabrzegu w Szachach. W zawodach wystartowało 21 uczniów Szkoły Podstawowej oraz 5 Gimnazjalistów. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na 4 grupy rozgrywkowe: dziewczyny (7 dziewczyn), chłopcy Gimnazjum (3 chłopców), chłopcy klas 1 – 3  (10 chłopców), chłopcy klas 4 – 6 (6  chłopców). Oto wyniki :

 • klasyfikacji dziewczyn klas 1 – 3 zwyciężyła Dagmara Baran z klasy 1


 • klasyfikacja dziewczyn klas 4 – 6: I miejsce - Martyna Czylok, klasa 6a; II miejsce - Małgorzata Distel, klasa 6b, III miejsce – Julia Kowalczyk, klasa 6b, IV miejsce – Agnieszka Sobel, klasa 6a


 • klasyfikacja dziewczyn Gimnazjum: I miejsce - Joanna Jachymek, klasa 3ag, II miejsce – Ewelina Paszek, klasa 3ag


 • klasyfikacja chłopców  klas 1 – 3: I miejsce - Jakub Hajduś, klasa 1; II miejsce – Adam Żadkiewicz, klasa 1; III miejsce – Jakub Gandzel, klasa 1; IV miejsce – Marek Białowąs, klasa 1; V miejsce   - Marcin Czylok, klasa 2b; VI miejsce – Konrad Jachnik, klasa 1; VII miejsce – Adrian Koźlik, klasa 1; VIII miejsce – Filip Latacz, klasa 2b; IX miejsce   - Kamil Kisiała, klasa 2b; X miejsce – Dominik Antonik, klasa 1


 • klasyfikacja chłopców  klas 4 - 6: I miejsce   - Paweł Distel, klasa 4; II miejsce – Michał Pollak, klasa 4; III miejsce – Krzysztof Kawiak, klasa 4; IV miejsce – Szymon Kopeć, klasa 6a; V miejsce   - Tomasz Ściskała, klasa 6a; V miejsce – Jakub Buczak, klasa 4


 • klasyfikacja chłopców Gimnazjum: I miejsce   - Dominik Piela - klasa 3bg; II miejsce – Kacper Kotas, klasa 3bg, III miejsce – Szymon Wrzoł, klasa 3bg

Organizatorzy dziękują Państwu Czylok za ufundowanie pucharów, dyplomów i upominków oraz pani Sobel za upieczenie ciasta.

 

Rozgrywki Szkolnej Szachowej Ligi Podbeskidzia w roku 2013/2014 dobiegły końca. Szósty, podsumowujący turniej odbył się 29 marca 2014r. w Gimnazjum nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach. Zawodnicy po 7 partiach szachowych z niecierpliwością oczekiwali wyników całorocznych zmagań. Ogromnym sukcesem jest zajęcie w klasyfikacji generalnej:
- 2 miejsca przez Dominika Pielę oraz
- 8 miejsca przez Kacpra Kotasa

Ponadto miejsca medalowe zdobyli:
- 3 miejsce DZ 1-3SP – Zuzanna Wieliczka
- 3 miejsce CHŁ 4-6SP – Michał Pollak
- 2 miejsce DZ 1-3G – Joanna Jachymek
- 1 miejsce CHŁ 1-3G – Dominik Piela
- 3 miejsce CHŁ 1-3G – Kacper Kotas.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika odebrał Jakub GandzelNa sukces drużynowy – II miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych zapracowali także: Jakub Hajduś, Adam Żadkiewicz, Adrian  Koźlik, Maksymilian Wrzoł, Paweł Distel, Krzysztof Kawiak, Martyna Czylok, Julia Kowalczyk, Małgorzata Distel. Na sukces drużynowy – I miejsce w klasyfikacji szkół gimnazjalnych zasłużyli ponadto: Szymon Wrzoł, Kamil Kuś.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów przy szachownicy!

29 kwietnia 2014r. na stadionie w Zabrzegu odbyły się zawody lekkoatletyczne – drużyn gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce. W poszczególnych konkurencjach startowały:

-        bieg na 100m: Gabriela Maśka 1B, Julita Przemyk 1B, Justyna Książek 1A,

-        bieg na 300m: Marta Warzecha 1B, Marcelina Smolarska 1B, Natalia Zięba 3B,

-        bieg na 600m: Martyna Pniok 2B, Magda Kobiela 1A, Weronika Pająk 1A,

-        pchnięcie kulą: Izabela Żołondek 3A, Agata Kozioł 2C,

-        skok w dal: Agata Spyra 2B(srebro), Justyna Dziadek 1B(brąz), Karolina Iwasiów 2C, Aleksandra Danel 2C,

-        sztafeta 4x100m: Gabriela Maśka, Justyna Dziadek, Justyna Książek, Marcelina Smolarska.

Cieszymy się z sukcesów i startu, gratulujemy!

4BÓJ to dyscyplina lekkoatletyczna, w skład której wchodzą cztery konkurencje:

- bieg na 60m,
- skok w dal,
- rzut piłeczką palantową
- bieg na 600/1000m.

Nasi młodzi sportowcy ze szkoły podstawowej startowali drużynowo w tej konkurencji 25 kwietnia 2014r. Zawody odbyły się na stadionie LKS "Sokół Zabrzeg w sprzyjających warunkach pogodowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Weronika Figura, Julia Kowalczyk, Dagmara Kowalczyk, Marta Kuś, Wiktoria Bielecka, Justyna Jarczok, Katarzyna Lukas, Laura Białek, Weronika Balcarek i Martyna Londzin zajmując VI miejsce w gminie; uczniowie: Adrian Nowak, Klaudiusz Bolek, Kacper Fejdych, Łukasz Kuś, Bartłomiej Kobiela, Artur Pniok, Mateusz Londzin, Kacper Chabros, Łukasz Mazur i Krzysztof Kawiak zajmując IX miejsce. Serdecznie gratulujemy!

29 kwietnia 2014r. na stadionie w Zabrzegu odbyły się zawody lekkoatletyczne – drużyn gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce. W poszczególnych konkurencjach startowały:

-        bieg na 100m: Gabriela Maśka 1B, Julita Przemyk 1B, Justyna Książek 1A,

-        bieg na 300m: Marta Warzecha 1B, Marcelina Smolarska 1B, Natalia Zięba 3B,

-        bieg na 600m: Martyna Pniok 2B, Magda Kobiela 1A, Weronika Pająk 1A,

-        pchnięcie kulą: Izabela Żołondek 3A, Agata Kozioł 2C,

-        skok w dal: Agata Spyra 2B(srebro), Justyna Dziadek 1B(brąz), Karolina Iwasiów 2C, Aleksandra Danel 2C,

-        sztafeta 4x100m: Gabriela Maśka, Justyna Dziadek, Justyna Książek, Marcelina Smolarska.

Cieszymy się z sukcesów i startu, gratulujemy!

Rozgrywki Szkolnej Szachowej Ligi Podbeskidzia w roku 2013/2014 dobiegły końca. Szósty, podsumowujący turniej odbył się 29 marca 2014r. w Gimnazjum nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach. Zawodnicy po 7 partiach szachowych z niecierpliwością oczekiwali wyników całorocznych zmagań. Ogromnym sukcesem jest zajęcie: 2 miejsca przez Dominika Pielę oraz 8 miejsca przez Kacpra Kotasa w klasyfikacji generalnej. Ponadto miejsca medalowe zdobyli:

 • 3 miejsce DZ 1-3SP – Zuzanna Wieliczka
 • 3 miejsce CHŁ 4-6SP – Michał Pollak
 • 2 miejsce DZ 1-3G – Joanna Jachymek
 • 1 miejsce CHŁ 1-3G – Dominik Piela
 • 3 miejsce CHŁ 1-3G – Kacper Kotas.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika odebrał Jakub Gandzel.

Na sukces drużynowy – II miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych zapracowali także: Jakub Hajduś, Adam Żadkiewicz, Adrian  Koźlik, Maksymilian Wrzoł, Paweł Distel, Krzysztof Kawiak, Martyna Czylok, Julia Kowalczyk, Małgorzata Distel. Na sukces drużynowy – I miejsce w klasyfikacji szkół gimnazjalnych zasłużyli ponadto: Szymon Wrzoł, Kamil Kuś.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów przy szachownicy!