Tenis stołowy SZS – szkoły gimnazjalne, 23.10.2013r.

Piotr Szewieczek, Krzysztof Sikora i Rafał Gryczka to złoci medaliści turnieju tenisa stołowego szkół gimnazjalnych w naszej gminie – w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Ten sukces motywuje ich do podjęcia walki na szczeblu powiatu, na który uzyskali awans drużynowy. Gratulujemy, życzymy powodzenia! Na hali w ZS Ligota również bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny z naszego gimnazjum, zajmując 5 miejsce, w składzie: Anna Głombek, Aleksandra Stasicka oraz Izabela Żołondek. Gratulujemy!


Uroczyste zakończenie roku sportowego 2012/2013 miało miejsce w piątek 21 czerwca 2013r. na stadionie w Zabrzegu. Wówczas odbyły się zawody lekkoatletyczne, podczas których wystartowało wielu zawodników ze szkół całej gminy. Nasz zespół szkół reprezentowało kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek, zmagających się z rywalami i z ogromnym upałem. Wśród medalowych miejsc znaleźli się Izabela Żołondek z brązowym medalem w rzucie piłeczką palantową, Szymon Kuś w biegu na 60m ze srebrnym medalem i Kamil Gawlas w biegu na 60m ze srebrnym medalem. Pięknie zaprezentowały się teamy sztafetowe, którym zabrakło „krok” do medali.

Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za cały rok pracy, zmagań i sukcesów mniejszych lub większych oraz życzymy udanych wakacji!

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu obchodzi w tym roku 120-lecie. W ramach obchodów zorganizowała 15 czerwca II Amatorski Turniej Zabrzega w piłkę siatkową. Dla zwycięzców przygotowano Puchar „Przechodni”. Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, sędziowali nauczyciele wf: p. Dariusz Janko z SP2 Cz-Dz i p. Piotr Fender. Nad przygotowaniem boisk do gry czuwał p. Zdzisław Kurtok, a nad całością imprezy pieczę sprawował prezes OSP p. Tomasz Londzin. Wszystkich uczestników i kibiców częstowano przepysznym żurkiem, a także słodkościami przy kawie i herbacie. Turniej odbył się w przyjacielskiej atmosferze, choć nie obyło się bez emocji;)

A oto wyniki:

  1. Parafia Zabrzeg
  2. Chłopaki Gimnazjum
  3. OSP Juniorzy
  4. Rodzice i Nauczyciele
  5. OSP Seniorzy
  6. Dziewczyny Gimnazjum

Jak zapewnia organizator – do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

W sobotę 8 czerwca tego roku, 28 uczniów Zespołu Szkół w Zabrzegu uczestniczyło w XIV Biegu Lipowca w Czechowicach – Dziedzicach. Jak co roku, w sympatycznej atmosferze udało się zdobyć wysokie lokaty i powrócić do Zabrzega z nagrodami. Indywidualny sukces odniosły: Kasia Lukas zajmując 2 miejsce oraz Martyna Pniok zdobywając brązowy medal - w swoich kategoriach wiekowych. Drużynowo szkoła podstawowa uplasowała się na dziewiątym miejscu, natomiast gimnazjum nie miało sobie równych i wzbogaciło szkolną gablotę o piękny puchar za miejsce pierwsze! Liczyła się oczywiście dobra zabawa i frajda z konkursu z nagrodami. A za rok planujemy kolejny start w tak dobrze zorganizowanej imprezie sportowej.

Dziękujemy organizatorom i gratulujemy uczestnikom!

W dniu 31 maja na stadionie w Zabrzegu odbyły się zawody czwórboju lekkoatletycznego uczniów klas 4,5 i 6. Zawody zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego uczniów klasy 2 gimnazjum. W zawodach wzięło udział 21 uczestników ze szkoły podstawowej, którzy rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach (sprint, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg długi) . Poniżej generalna klasyfikacja zwycięzców w poszczególnych rocznikach:

Klasa 4

Dziewczyny: 1.Wiktoria Bielecka , 2.Katarzyna Lukas , 3. Marta Gawełek
Chłopcy: 1.Łukasz Kuś , 2.Artur Pniok , 3.Jakub Drobik

Klasa 5

Dziewczyny: 1. Weronika Figura , 2. Martyna Czylok
Chłopcy: 1. Adrian Nowok , 2. Klaudiusz Bolek , 3. Krzysztof Maśka

Klasa 6

Dziewczyny: 1. Gabriela Maśka , 2. Monika Borkowska , 3. Żaneta Fołta
Chłopcy: 1. Szymon Kuś , 2. Konrad Galas

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Nieco kapryśna pogoda nie przeszkodziła w przeprowadzeniu konkurencji sportowych podczas tegorocznego festynu szkolnego organizowanego przez Zespół Szkół w Zabrzegu - pod czujnym okiem rodziców, wsparciu nauczycieli, z udziałem dzieci i młodzieży. Najbardziej widowiskowym punktem programu sportowego był mecz Ojcowie, Bracia kontra Uczniowie. Nie brakowało emocji od samego początku.
Sędzia:
Jakub Tekieli – sędzia PZPN.
Wynik meczu
3:5 (młodzież
: dorośli).
Strzelcy bramek:
Mola Paweł (2)13',25'; Filapek Patryk(2) 27',43'; Piotr Głombek(1) 29’; Nowak Krzysztof(1) 33'; Filapek Tadeusz(1) 47'; Drobik Adrian(1) 50'.
Zawodnik meczu:
Mola Paweł – uczeń klasy 2A gimnazjum w Zabrzegu.
Popisowa akcja meczu: brawurowa obrona Rodziców, tj. wykonanie salta z przewrotem przez Jakuba Surma, (zaginięcie bramkarza w akcji;)), dobiegnięcie do linii bramkowej i wybicie piłki na  kilka centymetrów przed straconą bramką przez Marcina Borowskiego.
Brakujący element: brak wymiany koszulek po spotkaniu.
Wnioski: rewanż za rok:)
Ocena: udane, bezkartkowe spotkanie(kilka karnych dla urozmaicenia spokojnej gry).
Podsumowanie: uśmiech na twarzach zawodników oraz kibiców przed i po meczu!
Udział wzięli:
OJCOWIE I BRACIA: Tadeusz Filapek(kapitan), Jakub Surma, Michał Bolek, Szarek Paweł, Stanisław Pisarek, Piotr Głombek, Piotr Szewieczek, Krzysztof Gibas, Krzysztof Nowak, Andrzej Zolich, Marek Kozioł, Marcin Borowski, Paweł Szewieczek, Michał Spyra, Bartłomiej Pisarek, Dariusz Dańczak, Patryk Filapek.
UCZNIOWIE: Adrian Drobik(kapitan), Wojciech Bagiński, Paweł Mola, Kamil Gawlas, Kamil Krzempek, Maciej Gembala, Patryk Chomin, Patryk Góral, Jakub Kopeć, Szymon Szostak, Jakub Filapek, Konrad Wątroba, Szymon Kuś, Piotr Boczek, Kamil Kominek.

Kolejnym punktem programu na zielonej murawie były gry i zabawy dla dzieciaków skłonnych do sportowej rywalizacji i zdobycia nagród ufundowanych przez sponsorów. Nie zabrakło konkurencji z jajkiem, balonikami, skakankami i innych atrakcji. Udział wzięli mali i duzi, było bardzo wesoło i sympatycznie. Ostatnim sportowym akcentem był tradycyjny rzut kaloszem dla starszej młodzieży i dorosłych. Do zawodów przystąpiło wielu panów skłonnych zaryzykować kontuzją, aby tylko utrzeć nosa rywalom. Niestety zwycięzca był, jak to zazwyczaj bywa jeden i tak bezkonkurencyjnie wygrał pan Mateusz Pietrzyk – gratulacje! I do zobaczenia za rok!!!

W maju, dokładnie 16 maja tego roku byliśmy gośćmi na terenie nowootwartego boiska  - „Orlika” w LO im. M.Curie-Skłodowskiej w Czechowicach – Dziedzicach. Stało się to za przyczyną sportowych rozgrywek dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu czechowickiej gminy. Dziewczęta w składzie: Anna Dzida, Aleksandra Chrobak, Izabela Żołondek, Agnieszka Filapek, Kinga Pala wzięły udział w turnieju piłki siatkowej. Na sześć drużyn młode siatkarki uplasowały się na czwartym miejscu, po zawziętej i walecznej rozgrywce. Atmosfera była sprzyjająca, tak jak i piękna, słoneczna pogoda oraz bardzo miłe przyjęcie ze strony grona pedagogicznego, któremu dziękujemy za zaproszenie. A drużynie trzecioklasistek gratulujemy sportowego zaangażowania i dalszych sukcesów w szkołach średnich.