„Jak co roku w Zabrzegu, gdy zaczyna się festyn mamy mecz” piłki nożnej. Godzina szesnasta 16 czerwca 2012r. to pierwszy gwizdek na boisku, rozpoczynający zawody. Głównym sędzią był Mateusz Pisarek, absolwent naszego gimnazjum, obecnie sędzia PZPN, a sędziami pomocniczymi Łukasz Cielecki(absolwent) i Arkadiusz Kobiela(uczeń). Im dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu tej imprezy. Mecz jest co roku atrakcyjnym wydarzeniem sportowym, gdyż właśnie wtedy mierzą swoje siły, sprawność i założenia taktyczne nasi kochani Rodzice i nasi drodzy Uczniowie. Przygotowania trwały długo, sam mecz krótko, ale w pamięci, miejmy nadzieję pozostanie na zawsze. Emocji było sporo, co potwierdzić mogą wierni kibice. Gra przebiegała sprawnie, mimo kilku fauli wszyscy w zdrowiu opuścili boisko. Pierwszą bramkę zdobył dla drużyny Ojców i Braci pan Marian Sznepka, lecz radość tej drużyny nie trwała długo, gdyż Paweł Mola szybko wyrównał na 1:1. Na kolejną zmianę wyniku na 2:1 miał wpływ efektowny drybling pana Jacka Baneta uwieńczony mocnym i celnym strzałem na bramkę uczniów. Ostateczny wynik meczu to remis 2:2, po pięknym strzale napastnika uczniów, wykonawcy pierwszej bramki, czyli Pawła Mola.

Składy drużyn przedstawiały się następująco:

Ojcowie i Bracia: Tadeusz Filapek – kapitan, Janusz Dańczak, Krzysztof Nowak(nb na zdj.), Paweł Szarek, Jarosław Dziadek, Rafał Mazur, Jakub Surma, Rafał Fejdych, Marian Sznepka, Grzegorz Antonik,  Piotr Szewieczek, Andrzej Zolich(nb na zdj.), Jacek Banet, Bartłomiej Pisarek – bramkarz, Patryk Filapek.
Uczniowie: Dariusz Dańczak – kapitan, Sebastian Mrzygłód, Patryk Góral, Paweł Mola, Marcin Nadolski, Kamil Gawlas, Kamil Krzempek, Adrian Drobik, Marcin Kobiela, Szymon Szostak, Patryk Chomin, Jakub Bejda, Mateusz Strach, Paweł Olek, Mateusz Cholewiński – bramkarz.

Pomysł zorganizowania amatorskiego turnieju w piłkę siatkową w Zabrzegu został zrealizowany w tym roku. Pomysłodawcą i głównym organizatorem turnieju była zabrzeska OSP.     W dniu 23 czerwca 2012r. na obiekcie LKS „Sokół” Zabrzeg odbył się I amatorski turniej w piłkę siatkową drużyn zabrzeskich, na który zgłosiło się sześć drużyn, w tym dwie drużyny szkolne i drużyna Rodziców uczniów zabrzeskiej szkoły. Rywalizowały one z ekipą parafialną i dwoma drużynami strażaków: juniorów i seniorów. Rozgrywki trwały sześć godzin, każdy grał z każdym do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Sędziami byli nauczyciele wf p. Dariusz Janko – nauczyciel SP2 Cz-Dz. oraz p. Piotr Fender. Tabela punktowa wyłoniła zwycięzców, a zostali nimi lektorzy z ks. Markiem Kozikiem. Nagrodą był piękny puchar „Przechodni” ufundowany przez Stowarzyszenie „Przyjazny Zabrzeg”. Czas gry upłynął w miłej rodzinnej atmosferze i słonecznej pogodzie. Organizator zapewnił bogaty posiłek przy grillu, nie zabrakło również słodkości przy kawie. Z relacji uczestników wynika, iż integracja sportowa jest jedną z potrzebnych form spędzania wolnego czasu przez „dużych i małych”. Organizatorzy planują II edycję  imprezy za rok. Zapraszamy do rozgrywek wszystkich chętnych już dziś:)

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału a zwycięzcom wygranej!

Jak widać na załączonych zdjęciach uśmiech gościł na twarzach zawodników wszystkich drużyn!

W piękny dzień 22 czerwca na stadionie przygotowanym pod okiem p. Zdzisława Kurtoka i pod opieką prowadzących: p. Dariusza Janko i p. Pawła Łękawy odbyły się kolejne szkolne IGRZYSKA gminne. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum startowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych oraz biegali w sztafetach sprinterskich, które dały kibicom najwięcej emocji. Nasi zawodnicy zaprezentowli się bardzo dobrze i nawet Ci bez medalowych miejsc zasługują na pochwały.

Generalna klasyfikacja szkół w gminie Czechowice – Dziedzice za rok szkolny 2011/2012 została ogłoszona na koniec tejże imprezy sportowej, na którą zostali zaproszeni Dyrektorzy wszystkich szkół. Oni też wręczali nagrody i dyplomy, a niektórzy z nich powrócili do szkół z pucharami. Naszej „podstawówce” zabrakło trochę szczęścia (lub 6,5 pkt, jak kto woli), ale 4 miejsce wśród gminnych szkół jest nie lada sukcesem. Cieszymy się i gratulujemy każdemu kto się do tego przyczynił.
Gimnazjum z kolei zajęło 5 miejsce, ąle należy zaznaczyć, iż w ciągu roku gimnazjaliści odważnie i chętnie rywalizowali we wszystkich dyscyplinach. Wszystkim gratulujemy!

Same Igrzyska pozwoliły wzbogacić się o kilka medali, które pozostały w Zabrzegu i spoczywają na półkach lub ściankach z trofeami sportowymi uczniów w ich domach i tak należą do nich:

- sztafeta 4 x 200m SP - brązowy medal - Agata Spyra, Weronika Ciesielczyk, Szymon Kuś, Karol Wieliczka;

- sztafeta 400-300-200-100m G - brązowy medal - Martyna Pniok, Natalia Wojnar, Kinga Krzysztofowicz, Anna Dzida;

- 60m SP - srebro medal - Weronika Ciesielczyk;

- 60m G – srebrny medal – Martyna Pniok;

- 600m G - srebrny medal - Natalia Kuś;

- piłeczka palantowa - brązowy medal - Aleksandra Dyrda;

- 60m G – brązowy medal – Wojciech Bagiński.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Prezesa Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej, Pana Władysława Pietrzykowskiego. Na ogólnopolskich zawodach 'Puchar Roztocza" w Zamościu, które były rozgrywane 22-24.04.2012 Patrycja Kobiela w kategorii K14  zajęła II miejsce a Angela Piecuch w kategorii K16  III miejsce.

Na Ogólnopolskich Zawodach Młodzieży Szkolnej o Puchar Ministra Edukacji Narodowej w Lidzbarku Welskim 25-27.05.2012 Szymon Kopeć w kategorii M12 zajął V miejsce.

 

19 czerwca 2012r. na boisku szkolnym SP3 odbyły się zawody gminne w „ Dwa ognie”. Uczniowie klas czwartych zmierzyli się z 10 szkołami podstawowymi z gminy w tej konkurencji. Zajęli 5 miejsce po dwóch wygranych i dwóch przegranych meczach. Skład reprezentacji z naszej szkoły przedstawia się następująco: Bolek Klaudiusz, Fejdych Kacper, Micor Kacper, Kopeć Szymon, Nowak Adrian, Kawiak Tomasz, Figura Weronika, Kuś Marta, Kowalczyk Dagmara, Kowalczyk Julia, Czylok Martyna, Żurowska Agnieszka.

21 czerwca 2012r. to z kolei dzień zawodów pływackich, rozegranych na pływalni „Wodnik” w Czechowicach – Dziedzicach. W tej dyscyplinie reprezentami ZS Zabrzeg byli:

-Paweł Kuś - indywidualnie 2 miejsce

-Kacper Kotas – indywidualnie 9 miejsce

-Puskarczyk Piotr – indywidualnie 5 miejsce

-Wrzoł Mikołaj – indywidualnie 7 miejsce

oraz Weronika Figura, Marianna Gryczka.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Reprezentacja naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyła w turniejach piłki siatkowe w tym roku szkolnym.

Plażowa piłka siatkowa:

Dziewczyny:

 1. Dzida Anna – 2 miejsce powiat
 2. Dziadek Joanna – 2 miejsce powiat
 3. Chrobak Aleksandra - 4 miejsce powiat
 4. Machalica Dorota - 4 miejsce powiat

Chłopcy:

 1. Wrzoł Mateusz  - 3 miejsce powiat
 2. Pagieła Krzysztof -  3 miejsce powiat
 3. Mola Paweł - 4 miejsce powiat
 4. Gembala Maciej - 4 miejsce powiat

Piłka siatkowa:

Dziewczyny – 3 miejsce miasto:

 1. Machalica Dorota
 2. Dzida Anna
 3. Chrobak Aleksandra
 4. Dziadek Joanna
 5. Wojnar Natalia
 6. Dyrda Aleksandra
 7. Kopeć Justyna
 8. Dziendziel Izabela
 9. Sikora Karolina
 10. Żołondek Izabela

Chłopcy – 2 miejsce miasto, 3 miejsce półfinał powiatu:

 1. Wrzoł Mateusz
 2. Pagieła Krzysztof
 3. Mola Paweł
 4. Kobiela Marcin
 5. Gembala Maciej
 6. Kominek Kamil
 7. Góral Patryk
 8. Gawlas Kamil

W dniu 08 czerwca 2012r. - z okazji minionego Dnia Dziecka odbył się kolejny turniej  w rozgrywkach piłki nożnej pod patronatem sołtysa Zabrzega, pana Władysława Wiśniewskiego. Turniej rozegrany został na obiekcie LKS „Sokół” Zabrzeg. Uczestniczyło w nim 24 młodych pasjonatów piłki nożnej, uczniów zabrzeskiego gimnazjum. Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn,  na weryfikacji pojawiły się trzy. Wspólnie spędzony czas przebiegał w miłej, sportowej atmosferze i przy pięknej, słonecznej pogodzie. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Dla najlepszych drużyn ufundowano medale oraz pamiątkowe nagrody.

Tabela wyników przedstawia się następująco:

I miejsce - „Łobuzy” - kapitan Mateusz Cholewiński
II miejsce - „Grajbasy”- kapitan Patryk Góral
III miejsce - „Kaskaderzy”- kapitan Szymon Szostak

Najlepsi strzelcy turnieju – Mrzygłód Sebastian: 8 bramek, Dańczak Dariusz: 5 bramek, Wrzoł Mateusz, Ostrowski Szymon: po 3 bramki.


Składy poszczególnych drużyn:

„Łobuzy”: Mateusz Cholewiński 3b, Sebastian Mrzygłód 3b, Dańczak Dariusz 3a, Kamil Gawlas 2b, Marcin Nadolski 2b, Adrian Drobik  2b, Paweł Olek 3b, Mateusz Wrzoł 3a.

„Grajbasy”: Patryk Góral, Kamil Kubieniec2a, Piotr Sobik 2a, Szymon Ostrowski 2a, Adrian Dudek 2a, Kamil Kominek 2a, Adam Zięba 2a, Norbert Capik 1a.

„Kaskaderzy”: Szymon Szostak, Kasandra Tomanek 2b, Jakub Kopeć 2b, Nikodem Śleziński 2b, Arkadiusz Kobiela 1b, Kamil Gruszka 1b, Patryk Chomin 2b, Adrain Stokłosiński 1b.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć