Za nami zawody drużynowe w „DWA OGNIE”. Uczniowie klas 4 reprezentowali SP Zabrzeg w składzie: Julia Czarnecka, Zuzanna Karut, Maja Roehrich, Karolina Sordyl, Julia Podkańska, Nadia Walczyszyn, Jakub Hoffmann, Jakub Żertka, Paweł Adamus, Karol Gruszka, Wiktor Wilkosz, Leon Siwiec. Turniej odbywał sie w ramach Igrzysk Sportowych Dzieci w gm. Czechowice-Dziedzice. Po długiej i ciężkiej rywalizacji, w ogromnych emocjach i pozytywnym duchu walki drużyna zdobyła brązowe krążki - zajmując III miejsce. Dziękujemy!!!
Udany start w finale gminnym zaowocował uzyskaniem awansu naszych reprezentantek do finału powiatowego w Czwórboju Lekkoatletyczym. Zawody odbyły się w czwartek 8 maja na stadionie im. H. Puzonia w Zabrzegu. Mimo dobrych wyników i poprawie rekordów życiowych nasze uczennice ostatecznie uplasowały się na 5 pozycji.
Skład reprezentacji dziewczyn: Kacperska Melania, Kacperska Alicja, Filapek Liliana, Świeży Oliwia, Zuber Julia, Seredyńska Julia, Czarnecka Julia
Dzięki zaproszeniu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego mogliśmy treningowo wystartować w ćwierćfinale wojewódzkim Trójboju Lekkoatletycznego. Zawody rozegrano w piątek 9 maja na zabrzeskim stadionie. Do rywalizacji przystąpiły nasze drużyny dziewcząt i chłopców. Zawody te pokazały wysoką formę naszych uczniów oraz Ich zaangażowanie i ducha rywalizacji.
Składy naszych trójbojowych reprezentacji:
1. Dziewczyny - Julia Podkańska, Oliwia Podkańska, Karolina Sordyl, Maja Balcarek, Zuzanna Karut i Nadia Walczyszyn
2. Chłopcy - Jakub Żertka, Oskar Juskowiak, Leon Siwiec, Karol Gruszka, Jakub Hoffmann i Paweł Adamus.
Dzień po finale gminnym tj. 07.05.2025 odbył się finał powiatowy Szkolnej Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej. Zawody podobnie jak rozgrywki gminne przeprowadzono na stadionie w Zabrzegu. Na zawodach tych wystąpili nasi chłopcy i na lekkim zmęczeniu, po starcie dzień wcześniej, ostatecznie uplasowali sie na 5 pozycji.
Reprezentacja chłopców: Mikołaj Tekieli - bieg na 100m i sztafeta 4x100m, Korneliusz Zachraj - bieg na 100m i sztafeta 4x100m, Wiktor Mazur - bieg na 100m, Kajetan Pisarek - bieg na 300m i sztefeta 4x100m, Piotr Wojtyła - bieg na 300m, Jakub Stanclik - bieg na 1000m, Łukasz Moryto - bieg na 1000m, Paweł Adamaszek - bieg na 1000m, Paweł Matysek - skok wzwyż, Kacper Tomanek - skok w dal, Oliwier Szary - skok w dal i sztefeta 4x100, Karol Kopeć - pchnięcie kulą, Tobiasz Tyc - pchnięcie kulą, Michał Wrzoł - pchnięcie kulą.

We wtorek 6 maja na Stadionie im. H. Puzonia w Zabrzegu odbyły się zawody Szkolnej Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej. Były to zawody szczebla gminnego. Świetną formę zaprezentowały Nasze dziewczyny jak i chłopcy. Dziewczyny ostatecznie uplasowały się na 3 miejscu natomiast chłopcy wywalczyli 1 miejsce i uzyskali awans na finał powiatowy. Na uznanie zasługuje również wzorowa postawa pomocy technicznej składającej się z uczniów naszej szkoły. Galeria zdjęć
Czwartek 24 kwietnia był dniem wyjątkowym dla wielu naszych młodszych kolegów i koleżanek, którzy po raz pierwszy startowali w zawodach trójboju la. Podpatrując starty uczniów z czwórboju i wzajemnie sobie kibicując trzecio i czwartoklasiści zmagali się w rywalizacji w poszczególnych konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Wielu uzyskało swoje rekordy życiowe. Składy szkolne dziewczynek i chłopców zajęły 4 miejsca drużynowo na szczeblu gminnym. Dziękujemy za reprezentowanie szkoły: Karolinie Sordyl, Julii Podkańskiej, Julii Czarneckiej, Oliwii Podkańskiej, Mai Balcarek oraz Jakubowi Żertka, Oskarowi Juskowiak, Leonowi Siwiec, Karolowi Gruszka, Antoniemu Budny i Wojciechowi Kubień. Wzorową postawą współorganizacji zawodów wykazali się także koledzy z pomocy technicznej: Bartłomiej Żadkiewicz, Jan Wrzoł, Filip Klimaniec, Jan Kołodziejczyk. Dziękujemy i gratulujemy!
W czwartek 24 kwietnia na stadionie w Zabrzegu odbyły się zawody czwórboju lekkoatletycznego w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego. Wysoką formę zaprezentowały Nasze uczennice pokonując wszystkie rywalki i zajmując 1 miejsce z awansem na finał powiatowy. Dobra formą błysnęli również chłopcy i mimo niepełnego składu zajęli ostatecznie piąte miejsce.
Skład reprezentacji dziewczyn: Kacperska Melanią, Kacperska Alicja, Filapek Liliana, Świeży Oliwia, Zuber Julia, Seredyńska Julia, Woś Oliwia

Drużyna chłopców: Adamaszek Nikodem, Czarnecki Jan, Karkoszka Michał, Czyż Wojciech, Smoliński Leon, Adamaszek Ignacy, Wrzoł Tomasz
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia dziewczynom na finale powiatowym.
W sobotę 15 marca w Szkole Podstawowej w Zabrzegu odbył się XVI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rady Rodziców. Na starcie stanęło 59 zawodników zarówno dorosłych jak i dzieci i młodzieży. Składamy serdecznie podziękowania wszystkim startującym oraz Radzie Rodziców dzięki której turniej mógł zostać zorganizowany. Galeria zdjęć
Za nami sezon rozgrywek gier zespołowych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży na szczeblu gminnym. Zarówno młodsze, jak i starsze koleżanki reprezentowały naszą szkołę na zawodach piłki siatkowej, utrzymując się w środku tabeli pkt - zajmując 5 i 6 miejsce. Bardzo dziękujemy całym składom drużyn.
Zawodniczki młodszej grupy to: Julia Zuber, Julia Seredyńska, Liliana Filapek, Alicja Kacperska, Maria Bandel, Melania Kacperska, Oliwia Świeży, Oliwia Woś, Julia Czarnecka. Starsza drużyna: Natalia Roehrich, Olena Revutska, Emilia Danel, Maria Pollak, Lena Ciesielczyk, Klaudia Waluś, Gabriela Bandel, Kaja Rudnik, Karolina Bidas, Martyna Mitura.
Do zobaczenia już wkrótce podczas startów na stadionie lekkoatletycznym

6 lutego w Szkole Podstawowej nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach rozegrany został finał gminny w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci, Szkolnego Związku Sportowego. W rywalizacji wzięło udział 12 szkół z terenu naszej gminy. Znakomicie zaprezentowali się nasi uczniowie pokonując wszystkich rywali i zajmując 1 miejsce uzyskali awans do finału powiatowego. Skład reprezentacji SP Zabrzeg: Jan Kołodziejczyk, Nikodem Adamaszek, Piotr Pietrzyk, Bartłomiej Żadkiewicz, Jan Czarnecki, Kamil Filapek, Michał Karkoszka, Ignacy Adamaszek, Wojciech Czyż, Antoni Szczotok. Składamy gratulacje i życzymy sukcesu na finale powiatowym.
Szkoła Podstawowa


