Sportowy rok szkolny 2019/2020 zakończył się nietypowo w marcu bieżącego roku. Dla grupy starszych dziewczyn były to zawody w piłce siatkowej na szczeblu gminy. Wśród przyjezdnych drużyn udało się rozegrać bardzo dobre mecze, niestety jak w sporcie bywa – pierwsze miejsce jest tylko jedno. Mimo przegranych setów przez nasze zawodniczki – możemy pochwalić się walecznością i pozytywną postawą fair – play. Bardzo dziękujemy za grę: Natalii Pielgrzym, Nicoli Zachraj, Wiktorii Kobieli, Mai Pisarek, Dagmarze Baran, Anastazji Pawełoszek, Łucji Londzin, Milenie Gąsior, Martynie Grzywa, Paulinie Gawlas, Laurze Micor, Żanecie Jonkisz, Emilii Borowskiej. Życzymy sportowych i nie tylko sukcesów, zwłaszcza uczennicom klasy 8, z którymi rozstajemy się w tym roku. Brawa i PODZIĘKOWANIA za wszystkie sportowe chwile.

W tym roku szkolnym - 12.12.2019r. - dziewczyny grupy starszej brały udział w rozgrywkach piłki ręcznej SZS na terenie gminy. Na zaproszenie SP nr 6 odpowiedziało 5 szkół: SP 8, SP 10, SP Bronów, SP Zabrzeg i sami organizatorzy oczywiście. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym, nie brakowało emocji i sportowej walki. Po zaciętym pojedynku zabrzeska ekipa dziewczyn z klas 7 i 8 musiała się pogodzić z miejscem poza podium. Niemniej na pochwałę i oklaski sportowe zasługują: Wiktoria Kobiela, Maja Pisarek, Nicola Zachraj, Zofia Bielecka,Anastazja Pawełoszek, Łucja Londzin, Martyna Grzywa, Magdalena Spyra, Paulina Gawlas, Natalia Pielgrzym,Natalia Gibas, Kinga Przybyła, Żaneta Jonkisz, Emilia Borowska.

Dziękujemy Wam za reprezentowanie szkoły.

Po zajęciu drugich miejsc w gminie w tenisie stołowym chłopców, nadszedł czas na finały powiatowe. Zawody te odbyły się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie, 28 listopada dla starszych chłopców a 29 dla ich młodszych kolegów. Nasi podopieczni rozegrali wiele zaciętych i stojących na bardzo wysokim poziomie meczów. Pozwoliło to do zajęcia ostatecznie trzecich miejsc, zarówno w klasyfikacji młodzieży szkolnej jak i dzieci. Składamy serdeczne gratulacje!

Skład reprezentacji młodzieży:

 1. Latacz Filip
 2. Kuś Tomasz
 3. Koźlik Adrian

Skład reprezentacji dzieci:

 1. Kubień Dominik
 2. Czyż Paweł
 3. Seredyński Rafał

   

6 lutego w Szkole Podstawowej nr 4 rozpoczęliśmy rywalizację w mini siatkówce chłopców. W fazie grupowej, chłopcy z naszej podstawówki okazali się bezkonkurencyjni zwyciężając we wszystkich meczach i uzyskując awans do strefy medalowej. Mecze o najwyższe miejsca odbyły się już w SP 5.  W meczu półfinałowym po bardzo dobrej postawie zarówno w pierwszym i w drugim secie zwyciężyliśmy z SP7 i uzyskaliśmy awans do finału. Niestety gospodarze turnieju okazali się nie gościnni zwyciężając z nami po bardzo zaciętym meczu 2:1. Ostatecznie zdobyliśmy srebrny medal co daje awans do kolejnego etapu zawodów czyli półfinałów powiatowych. Gratulujemy!

Skład reprezentacji szkoły:

 1. Jakub Gandzel
 2. Dominik Kubień
 3. Szymon Wrzoł
 4. Rafał Seredyński
 5. Julian Klimaniec
 6. Jan Gawełek
 7. Mateusz Wiśniewski
 8. Miłosz Rudnik
 9. Hubert Kołodziejczyk
 10. Paweł Czyż
 11. Jakub Dziech

17 grudnia nasza szkoła przystąpiła do zawodów w mini piłce ręcznej chłopców. Rywalizacja odbywała się początkowo w Szkole Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach a faza finałowa w SP nr 5. Po zaciętych  meczach zajęliśmy drugie miejsce w grupie, co pozwoliło nam na zakwalifikowanie się do finałów.  W meczu półfinałowym musieliśmy uznać wyższość gospodarzy ale w meczu o brązowy medal zwyciężyliśmy zajmując w zawodach ostatecznie trzecie miejsce. Gratulujemy!

Skład reprezentacji szkoły:

 1. Jakub Gandzel
 2. Dominik Kubień
 3. Szymon Wrzoł
 4. Rafał Seredyński
 5. Julian Klimaniec
 6. Jan Gawełek
 7. Mateusz Wiśniewski
 8. Daniel Fafiński
 9. Miłosz Rudnik
 10. Hubert Kołodziejczyk
 11. Paweł Czyż
 12. Jakub Dziech
 13. Konrad Pawlik
 14. Mateusz Białek

W czwartek 21 listopada nasza szkoła przystąpiła do zawodów w mini piłce koszykowej chłopców. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. Po zaciętych i trudnych meczach zajęliśmy czwarte miejsce w grupie, co pozwoliło ostatecznie do sklasyfikowania Nas na ósmej pozycji. 

Skład reprezentacji szkoły:

 1. Jakub Gandzel
 2. Dominik Kubień
 3. Szymon Wrzoł
 4. Rafał Seredyński
 5. Julian Klimaniec
 6. Jan Gawełek
 7. Mateusz Wiśniewski
 8. Daniel Fafiński
 9. Miłosz Rudnik
 10. Hubert Kołodziejczyk
 11. Paweł Czyż
 12. Jakub Dziech

 

Początkiem października w Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie odbyły się zawody gminne w tenisie stołowym młodzieży szkolnej. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie gdyż zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców stanęliśmy na podium. Dziewczyny ostatecznie sklasyfikowane zostały na trzecim miejscu natomiast chłopcy na drugim co oznaczało awans na kolejny, powiatowy szczebel. Składamy ogromne gratulacje!

Skład reprezentacji dziewcząt:                                

1. Baran Dagmara
2. Gawlas Paulina
3. Kobiela Wiktoria

Skład reprezentacji chłopców:

1. Latacz Filip
2. Kuś Tomasz
3. Koźlik Adrian

Ponad miesiąc później, bo 18 listopada do rywalizacji przystąpiły młodsze dziewczynki i młodsi chłopcy w kategorii dzieci szkolnych. Dziewczyny ostatecznie zostały sklasyfikowane na 4 miejscu natomiast chłopcy na drugim uzyskując awans na zawody powiatowe. Gratulujemy!

Skład reprezentacji dziewcząt:                                

 1. Lewandowska Blanka
 2. Jonkisz Magdalena
 3. Walicka Maja
 4. Walicka Julia

Skład reprezentacji chłopców:

1. Kubień Dominik
2. Czyż Paweł
3. Seredyński Rafał
4. Wrzoł Szymon