W sobotę 26 maja przy Szkole Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XIX Bieg Lipowca kończący i podsumowujący cały cykl „Biegiem po zdrowie”. Na starcie stanęła rekordowa liczba 607 zawodników, reprezentujących szkoły z całej gminy a także spoza jej granic. Licznie reprezentowana zabrzeska szkoła bo aż przez 86 biegaczy ponownie zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie miejsca medalowe zajęli:

• Łukasz Danel – 1 miejsce

Organizatorzy cyklu „Biegiem po zdrowie” nagradzają również 6 najlepszych zawodników i zawodniczek w kategorii szkół podstawowych (klasa 6 i młodsi), a także 3 najlepszych w kategorii szkół gimnazjalnych (roczniki 2004-2002), którzy zdobyli największą ilość punktów w siedmiu biegach. Z naszej szkoły nagrodzeni w klasyfikacji generalnej zostali: