W sobotę 26 maja przy Szkole Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XIX Bieg Lipowca kończący i podsumowujący cały cykl „Biegiem po zdrowie”. Na starcie stanęła rekordowa liczba 607 zawodników, reprezentujących szkoły z całej gminy a także spoza jej granic. Licznie reprezentowana zabrzeska szkoła bo aż przez 86 biegaczy ponownie zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie miejsca medalowe zajęli:

 • Mateusz Orszulak – 1 miejsce
 • Gabriel Filapek – 3 miejsce
 • Dominik Kubień – 2 miejsce
 • Igor Zontek – 2 miejsce
 • Dawid Janik – 3 miejsce
 • Hubert Kapias – 3 miejsce
 • Łukasz Danel – 1 miejsce

Organizatorzy cyklu „Biegiem po zdrowie” nagradzają również 6 najlepszych zawodników i zawodniczek w kategorii szkół podstawowych (klasa 6 i młodsi), a także 3 najlepszych w kategorii szkół gimnazjalnych (roczniki 2004-2002), którzy zdobyli największą ilość punktów w siedmiu biegach. Z naszej szkoły nagrodzeni w klasyfikacji generalnej zostali:

 • Mateusz Orszulak - rocznik 2011– 1 miejsce
 • Paweł Czyż – rocznik 2009 – 2 miejsce
 • Daniel Fafiński – rocznik 2009 – 3 miejsce
 • Kamil Orszulak – rocznik 2009 – 5 miejsce
 • Miłosz Rudnik – rocznik 2009 – 6 miejsce
 • Dominik Kubień – rocznik 2007 – 3 miejsce
 • Marek Wrzoł – rocznik 2006 – 5 miejsce
 • Maksymilian Jarzyna – rocznik 2005 – 4 miejsce
 • Mateusz Biedroń – rocznik 2005 – 6 miejsce
 • Bianca Varga – rocznik 2004 – 1 miejsce
 • Adrian Caldalar – rocznik 2003 – 2 miejsce
 • Julia Zimny – rocznik 2002 – 2 miejsce
 • Justyna Jarczok – rocznik 2002 – 3 miejsce

Składamy serdeczne podziękowania i gratulację wszystkim dzieciom i młodzieży reprezentujących naszą szkołę we wszystkich biegach cyklu „Biegiem po zdrowie”

 

19 maja na stadionie czechowickiego MOSIRU odbył się XVI Bieg Patrona Miasta św. A. Boboli. Jest to przed ostatni bieg cyklu „Biegiem po zdrowie”. Szkoła Podstawowa z Zabrzega była reprezentowana przez 49 młodych biegaczy. W klasyfikacji szkół zajęliśmy wysokie 2 miejsce.

Indywidualnie na podium stanęli:

 • Mateusz Orszulak – 1 miejsce
 • Daniel Fafiński – 1 miejsce
 • Bianca Varga – 2 miejsce
 • Zuzanna Wieliczka – 3 miejsce
 • Adrian Caldalar – 1 miejsce
 • Martyna Kirylak – 2 miejsce
 • Łukasz Danel – 2 miejsce
 • Dawid Przybylski – 3miejsce

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Czas: 2017/2018

Przestrzeń: sala gimnastyczna SP Zabrzeg.

Cel główny: wyłonienie mistrza szkoły w dziedzinie PIŁKA SIATKOWA.

Cele szczegółowe: dobra zabawa w klimacie fair – play, integracja klasowa i międzyklasowa.

 

Składy drużyn/MIEJSCA:

IIIB/miejsce PIERWSZE!!!: Amelia Pustelnik, Katarzyna Lukas, Paulina Sałaciak, Dawid Przybylski, Krzysztof Jawin, Dominik Galas, Norbert Błachut, Łukasz Kuś.

IIIA/miejsce DRUGIE!!: Julia Zimny, Mateusz Janik, Łukasz Danel, Oskar Pysno, Adrian Szczelina, Artur Pniok, Kacper Wojas.

IIB/miejsce TRZECIE!: Julia Mikołajczyk, Julianna Matysek, Justyna Sokołowska, Piotr Szarek, Kamil Kaplita, Grzegorz Smolarski, Michał Caban, Sebastian Srzebińczyk, Miłosz Ostrowski, Michał Wrzoł, Bartek Harazin, Krzysztof Chopiak.

IIA/miejsce CZWARTE: Laura Białek, Daniel Rogol, Łukasz Mazur, Krzysztof Kawiak, Kacper Ciesielczyk, Hubert Kapias, Mateusz Londzin, Kacper Chabros.

7/miejsce PIĄTE: Wiktoria Gawlas, Dawid Kapias, Dawid Wrzoł, Dawid Janik, Maksymilian Wrzoł, Maciej Iwasiów, Jakub Trębasiewicz, Łukasz Kapuśnik, Kacper Jawin.

Zapraszamy do galerii zdjęć

We wtorek  5 czerwca w Szkole Podstawowej w Buczkowicach odbyła się Powiatowa Liga Lekkoatletyczna. Zawody te przeznaczone były dla uczniów z klas piątych i młodszych. Nasza szkoła była licznie reprezentowana przez 21 młodych zawodników. Na miejscu medalowym w biegu na 60m uplasowała się Julia Zontek zajmując pierwsze miejsce. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy VIII miejsce. Gratulujemy wszystkim startującym.

21 maja na pływalni Wodnik w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się zawody pływackie dla dzieci i młodzieży szkolnej w ramach rywalizacji szkół gminnych. W kategorii młodzieży szkolnej najlepiej ze wszystkich zaprezentował się uczeń zabrzeskiej szkoły Miłosz Kuś i dzięki niemu zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół gimnazjalnych. Drużyna dziewcząt po udanych startach zajęła piąte miejsce. W kategorii dzieci szkolnych drużyna dziewcząt zajęła czwarte miejsce a drużyna chłopców trzecie miejsce. Gratulujemy wszystkim startującym.

W dniu 27 października 2017r. w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora. Uczniowie zabrzeskiej szkoły grali systemem do dwóch przegranych - w kategoriach dziewczyny i chłopcy, w rocznikach 2002-2004 oraz 2005 i młodsi. Zawody przebiegały sprawnie pod czujną opieką nauczycieli. Tradycyjnie nie zabrakło pysznego ciasta, za które bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom. Dla najlepszych tenisistów Pani Dyrektor Barbara Parchańska ufundowała puchary, medale i dyplomy. Zwycięzcy Turnieju Tenisa Stołowego o  Puchar Dyrektora SP Zabrzeg w dniu 27.10.2017r.:

SP Chłopcy: 1. Latacz Filip, 2. Kuś Tomasz, 3. Czyż Paweł, 4. Żadkiewicz Adam, 5. Jarzyna Maksymilian, 6. Cieciak Bartłomiej

SP Dziewczyny: 1. Gąsior Milena, 2. Baran Dagmara, 3. Grzywa Martyna, 4. Borowska Emilia, 5. Spyra Magdalena,Londzin Łucja

GIMNAZJUM Chłopcy: 1. Kuś Łukasz, 2. Galas Dawid, 3. Łukosz Rafał, 4. Wrzoł Maksymilian, 5. Iwasiów Maciej, 6. Wrzoł Dawid

GIMNAZJUM Dziewczyny: 1. Mikołajczyk Julia, 2. Lukas Katarzyna, 3. Zimny Julia, 4. Italiano Antonella, 5. Koźlik Paulina, 6. Wieliczka Zuzanna

 

W dniu 08.12.2017r. na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 8 w Czechowicach – Dziedzicach odbyły się rozgrywki piłki koszykowej. Zawody przebiegały w sympatycznej, sportowej atmosferze. Przy podziale na grupy i wyrównanej walce z zasadami fair – play  nasze uczennice zajęły IV miejsce. Skład drużyny starszej: Aleksandra Wyszomierska, Paulina Jachnik, Julia Zimny, Amelia Pustelnik, Martyna Kirylak, Paulina Sałaciak, Martyna Krzempek, Natalia Przemyk, Wiktoria Bartoszek, Weronika Balcarek, Maria Ciesielczyk, Zuzanna Wieliczka. Dziękujemy również dziewczynkom z grupy 4-6, która godnie reprezentowała SP Zabrzeg na zawodach w mini piłce koszykowej, które odbyły się w dniu 17.11.2017r. w SP nr 5 w Czechowicach – Dziedzicach. Skład drużyny młodszej: Julita Kocurek, Laura Micor, Kinga Przybyła, Kinga Rojewicz, Anastazja Pawełoszek, Milena Gąsior, Natalia Gibas, Martyna Grzywa, Żaneta Jonkisz, Łucja Londzin.