Klasy czwarte SP z gminy Czechowic – Dziedzic swoje święto sportu obchodziły w dniu 15 czerwca 2016r. Corocznie odbywa się w tym czasie turniej gier w "Dwa ognie". Gospodarzem zawodów jest SP 3 Czechowice-Dziedzice. Rozgrywki przebiegają systemem do dwóch przegranych. Tegoroczny turniej nie pozwolił naszej drużynie rozwinąć skrzydeł, ale dziękujemy całemu zespołowi za aktywność i sportową postawę. Skład SP Zabrzeg: Micor Laura, Łucja Londzin, Julita Kocurek, Milena Gąsior, Emilia Borowska, Żaneta Jonkisz, Sebastian Cięcinka, Marcin Czylok, Kamil Kisiała, Filip Latacz, Filip Ohnesorge, Adam Żadkiewicz.

Cykl czechowickich biegów przełajowych „Biegiem po zdrowie”, sezon wrzesień 2015 – czerwiec 2016.

Akcja „Biegiem po zdrowie” to cykl biegów przełajowych dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowanych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Uczniowie, którzy brali udział w zawodach: Biegu Olimpijczyka, Memoriale Biegowym H.Puzonia, Biegu ks. Londzina, Biegu Niepodległości, Biegu Dyrektora Mosir, Biegu Patrona miasta oraz Biegu Lipowca na koniec cyklu zostali uhonorowani zasłużonymi miejscami w klasyfikacji generalnej i pamiątkowymi nagrodami. Szkoły, które w każdym z wymienionych biegów były reprezentowane prze minimum 10 zawodników otrzymały zestawy sprzętu sportowego. W gronie najlepszych biegaczy z Zespołu Szkół w Zabrzegu  znaleźli się:

Rocznik 2009 i młodsi: 4m. Paulina Zuber, 5m. Aleksandra Chomicz, 1m. Paweł Czyż, 2m. Kamil Orszulak, 3m. Miłosz Rudnik, 4m. Daniel Fafiński

Rocznik 2008: 1m. Julian Klimaniec 4m. Dawid Kalarus

Rocznik 2007: 1m. Weronika Michalczyk 1m. Jakub Gandzel 3m. Dominik Kubień 

Rocznik 2006: 2m. Julia Zontek

Rocznik 2005: 5m. Zofia Bielecka

Rocznik 2002: 2m. Wiktoria Bielecka, 4m. Julia Zimny, 5m. Justyna Jarczok, 1m. Łukasz Danel, 3m. Bartosz Jarek, 4m. Mateusz Janik

Rocznik 2001: 6m. Dagmara Kowalczyk, 1m. Adrian Nowak, 5m. Krzysztof Maśka

Rocznik 2000: 3m. Justyna Książek, 1m. Joachim Banet, 4m. Kacper Adamek

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!!!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 4 czerwca 2016r. odbył się tradycyjny Bieg Lipowca przy Szkole Podstawowej nr 3 w Czechowicach- Dziedzicach.  Nasza szkoła była reprezentowana przez rekordową ilość uczniów, którzy zdobyli łącznie 6 medali. Na podium stanęli Liliana Jarczok – brąz, Kamil Orszulak – złoto, Paweł Czyż – srebro, Weronika Michalczyk – brąz, Dominik Kubień – brąz, Joachim Banet – srebro. Składamy serdeczne gratulacje.

Zapraszamy do galerii zdjęć

V Zabrzeski Turniej Piłki Siatkowej odbył się w dniu 04.06.2016r. na obiekcie „Sokół” Zabrzeg. Głównym organizatorem była OSP Zabrzeg, która ufundowała piękne puchary dla wszystkich drużyn oraz przygotowała turniej z posiłkiem. W klasyfikacji końcowej drużyna DZIEWCZYN Gimnazjum Zabrzeg w składzie: Justyna Książek, Karolina Balcarek, Justyna Dziadek, Anna Jarczok, Angelika Ciesielczyk, Weronika Pająk, Marta Kuś zajęła 4 miejsce. Turniej należał do udanych, dziękujemy zawodniczkom oraz opiekunom.

W dniu 2 czerwca 2016 na obiekcie MOSiR Czechowice-Dziedzice odbyły się coroczne zawody siatkówki plażowej dla szkół z terenu powiatu. Nasza drużyna w składzie: Justyna Książek i Justyna Dziadek zajęły czwarte miejsce na osiem zespołów: GP1, GP2, GP2, GP3, GP Wilkowice1, GP Wilkowice 2, GP Bestwina, GP Zabrzeg. Dziewczęta grały systemem do dwóch przegranych meczy.Turniej odbywał się w sympatycznej, sportowej atmosferze. Gratulujemy.

Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej - Curie w Czechowicach – Dziedzicach zorganizowało w dniu 2 czerwca zawody sportowe w ramach oficjalnego otwarcia szkolnych obiektów lekkoatletycznych i  ORLIKA. Na zaproszenie LO odpowiedziały wszystkie gimnazja z gminy Czechowic – Dziedzic. W skład sześcioboju wchodziły konkurencje rzutne, skoczne i biegowe. Mimo niesprzyjającej aury organizatorzy przeprowadzili zaplanowane próby la na nowo powstałych obiektach sportowych. Każdą szkołę reprezentowało 10 gimnazjalistów – 5 dziewczyn i 5 chłopców. Wyniki wszystkich zawodników danej szkoły były zsumowane i podliczone dla każdej konkurencji, dając wspólnie wynik końcowy. Nie mieliśmy sobie równych w rzutach kulą 4kg(bezkonkurencyjny był Jakub), na biegu 100m i skoku w dal uplasowaliśmy się na drugich pozycjach. Generalnie był to nasz bardzo dobry dzień, gdyż oficjalnie Gimnazjum Zabrzeg wywalczyło puchar za pierwsze miejsce.

Nasza złota młodzież to: Justyna Książek, Justyna Dziadek, NataliaDanel, Julia Zimny, Aleksandra Wyszomierska,  Marta Warzecha (rezerwa)., Jakub Filapek, Kacper Wyszomierski, Szymon Kuś, Joachim Banet, Miłosz Kuś, Bartosz Jarek (rezerwa).

Serdecznie gratulujemy!!!;)

Najważniejszymi zawodami w szkole podstawowej są lekkoatletyczne czwórboje - w skład, których wchodzą: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m oraz bieg 600m dz i 1000m chł. Każdy uczestnik startuje we wszystkich czterech próbach. Zespoły zabrzeskie zajęły dwa ósme miejsca, na wynik drużyny składały się wspólne punkty przeliczane za wyniki z poszczególnych konkurencji.
Skład drużyny: 

  • dziewcząt: Martyna Londzin – lider drużyny, Laura Białek, Maria Ciesielczyk, Julia Mikołajczyk, Justyna Szłapa, Łucja Londzin, Amelia Michalczyk, Zofia Bielecka.
  • chłopców: Mateusz Londzin –  lider drużyny, Krzysztof Kawiak, Michał Pollak, Sebastian Cięcinka, Igor Waleczek, Łukasz Mazur, Dawid Kapias, Paweł Distel, Adam Żadkiewicz.