Jednymi z ostatnich zawodów w tym roku szkolnym były rozgrywki powiatowe w siatkówce plażowej. W dniu 1 czerwca 2015r. dziewczynki gimnazjum w dwuosobowym składzie: Justyna Dziadek i Justyna Książek stoczyły walkę w ogromnym upale z 8 drużynami i zajęły 3 miejsce- brązowe krążki. Zawody zostały rozegrane na czechowickich boiskach do piłki plażowej pod czujnym okiem sędziów. Gimnazjalistki po wygranej w grupie B rozegrały półfinały i finały, nie rezygnując z walki w tie breaku. Gratulujemy!

30 maja to data festynu szkolnego, ale również dzień sportu w naszym Zabrzegu, bowiem na stadionie LKS "Sokół" odbył się IV turniej zespołów zabrzeskich w piłce siatkowej. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn, które po kilkugodzinnych zmaganiach uplasowały się na poszczególnych miejscach: 

 1. OSP Zabrzeg
 2. Rodzice&Nauczyciele
 3. Team Szewieczek
 4. Parafia Zabrzeg
 5. Chłopcy G
 6. Dziewczyny G.

Jak widać puchar opuścił w tym roku lektorów i ministrantów, i po trzech z rzędu wygranych przeszedł w ręce strażaków. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach będzie gościł w dłoniach pozostałych drużyn, bo przecież to integracja i zabawa jest podstawowym założeniem organizowania sportowych imprez na terenie naszej wioski. Dziękujemy OSP i pomocy za pomysł i realizację oraz za pyszny poczęstunek.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

W dniu 24.04.2015r. pierwszy raz uczniowie naszego gimnazjum Dawid Kapias, Rafał Indeka, Tomasz Polok, Kamil Blaszak, Łukasz Rozum zorganizowali zawody lekkoatletyczne dla dzieci z klas 4-6. Zawody zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego, brało w nich udział 16 chłopców i 8 dziewczynek. Podczas zawodów uczniowie brali udział w dyscyplinach czwórboju lekkoatletycznego takich jak: bieg na 60m, bieg na 1000/600m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Impreza sportowa należy do udanych. Wszyscy uczestnicy jak i organizatorzy dobrze się bawili.

Ogromna radość zapanowała w naszych zespołach lekkoatletycznych, które wystartowały w rywalizacji powiatowych sztafet rozstawnych w dniu 22.05.2015r. W kategorii dziewczyn gimnazjum brązowe medale w sztafecie 4x100m uzyskały: Agata Spyra, Karolina Iwasiów, Weronika Ciesielczyk i Justyna Dziadek. Sztafetę szwedzką budowały: Natalia Danel, Emilia Rogowiec, Marta Warzecha i Marcelina Smolarska oraz Gabriela Maśka(r) i zajęły 7 lokatę. Z kolei w sztafecie 4x100m trzecie, medalowe miejsce zdobyli: Jakub Filapek, Jakub Rąbel, Rafał Muras i Dawid Kapias oraz Maciej Donocik(r). Sztafeta szwedzka, czyli 400-300-200-100m przebiegli: Łukasz Rozum, Kacper Wyszomierski, Szymon Kuś, Karol Wieliczka zajmując 5 miejsce. Na zawodach rejonowych naszą szkołę reprezentowali uczestnicy sztafety 4x100m w składzie: Jakub Rąbel, Karol Wieliczka, Szymon Kuś, Kacper Wyszomierski, Łukasz Rozum(r) i zajęli 5 miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

28 kwietnia 2015r. na stadionie w Zabrzegu zostały przeprowadzone drużynowe zawody  lekkoatletyczne zespołów gimnazjalnych naszej gminy. Do startu zgłosiły się wszystkie szkoły, w tym nasze gimnazjum. Dziewczyny w składzie: Agata Spyra, Agata Kozioł, Anna Jarczok, Natalia Rąbel, Weronika Ciesielczyk, Emilia Rogowiec, Natalia Danel, Natalia Londzin, Urszula Nikiel, Magda Kobiela, Marta Warzecha, Gabriela Maśka, Weronika Pająk, Angelika Pytlik, Marcelina Smolarska, Justyna Dziadek, Justyna Książek, Julia Kowalczyk, Marta Kuś zajęły 5 miejsce. Zawodniczki startowały indywidualnie w konkurencjach takich, jak: Biegna 100m, 300m, 600m, sztafeta 4x 100m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem i zdobywały punkty sumujące się na wynik drużynowy. Cieszymy się ze sportowej postawy, gdyż gimnazjalistki nie zawiodły zaangażowaniem i sportowym zachowaniem, a jak wiemy w zdrowym ciele zdrowy duch. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły.

Corocznie w okresie ferii w naszej szkole rozgrywamy międzyklasowy turniej piłki siatkowej. W tym roku turniej został przeprowadzony w dwa dni ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn, sprawiedliwym systemem gry każdy z każdym. Cały cykl rozgrywek wygrała klas 3B Gimnazjum, której serdecznie gratulujemy. Dziękujemy naszym kochanym Rodzicom za pyszny słodki poczęstunek.

W turnieju wzięli udział - (niestety nie wszyscy na zdjęciach):

 • drużyna SP "SP Niepokonani"klasy 5 i 6: Kuś Łukasz, Kobiela Bartłomiej, Kosek Kacper, Lukas Katarzyna, Jarczok Justyna, Mazur Łukasz, Pniok Artur, Pysno Oskar, Buczak Jakub, Galas Dominik;
 • drużyna "Polona Zabrzeg" klasa 1A: Łukosz Piotr, Głombek Bartłomiej, Falewski Tobiasz, Kawiak Tomasz, Kowalczyk Dagmara, Liniewicz Dawid, Bogacz Joanna, Stanik Monika, Kuś Marta, Londzin Natalia;
 • drużyna "BKS Orzeł Zabrzeg" klasa1B: Tomanek Konrad, Fejdych Kacper, Micor Kacper, Dyrda Patryk, Danel Natalia, Hola Patryk;
 • drużyna "Wściekłe Muminki" klasa 2A: Balcarek Karolina, Ciesielczyk Angelika, Pająk Weronika, Filapek Jakub, Polok Tomasz, Piecuch Kinga;
 • drużyna "Brooklyn" klasa 2B: Kuś Szymon, Wyszomierski Kacper, Banet Joachim, Donocik Krzysztof, Sikora Krzysztof, Smolarska Marcelina, Maśka Gabriela, Dziadek Justyna, Hoffman Hubert;
 • drużyna "CG" klasa 2C: Galas Konrad, Jarczok Anna, Śleziński Hubert, Kuboszek Magda, Pustelnik Karol, Antonik Paweł;
 • drużyna "ZBG" klasa 3A: Indeka Rafał, Donocik Maciej, Buczak Patryk, Jonkisz Mateusz, Przemyk Sławomir, Nikiel Urszula, Brzuska Paweł, Uchyła Filip, Biela Justyna;
 • drużyna "Pogromcy Szczurów" klasa 3B: Gryczka Rafał, Szewieczek Piotr, Przemyk Kamil, Spyra Agata, Ciesielczyk Weronika, Szczelina Adrian;
 • drużyna "Bez nazwy" klasa 3C: Muras Rafał, Klimaniec Patryk, Kurpas Daniel, Danel Aleksandra, Kozioł Agata, Kuś Kamil, Mrowiec Łukasz, Komraus Piotr.

Zapraszamy do galerii zdjęć

7 marca w zabrzeskiej szkole odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców. Na starcie stanęło stu uczestników w ośmiu kategoriach. W poszczególnych grupach wiekowych na podium stanęli:

Dziewczęta szkoła podstawowa: Lukas Katarzyna – 1 m-ce, Wieliczka Zuzanna – 2 m-ce, Jarczok Justyna – 3 m-ce
Chłopcy szkoła podstawowa: Kuś Łukasz – 1 m-ce, Kobiela Bartłomiej – 2 m-ce, Szarek Piotr – 3 m-ce
Dziewczęta gimnazjum: Ciesielczyk Weronika – 1 m-ce, Chochlińska Anna – 2 m-ce, Jarczok Anna – 3 m-ce
Chłopcy gimnazjum: Szewieczek Piotr – 1 m-ce, Wrzoł Mikołaj – 2 m-ce, Buczak Patryk – 3 m-ce
Kobiety 35+: Pawlaczek Dorota – 1 m-ce
Kobiety 35-: Gawełek Natalia – 1 m-ce
Mężczyźni 35+: Drozda Paweł – 1 m-ce, Głombek Piotr – 2 m-ce, Brzozowski Jarosław – 3 m-ce
Mężczyźni 35-: Jonkisz Dariusz – 1 m-ce, Mikołajczyk Adrian – 2 m-ce, Wrzoł Szymon – 3 m-ce

Najliczniejszą rodziną w tym roku okazała się familia Wrzołów, z której to na starcie w turnieju stanęło aż pięciu członków. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za ufundowanie pamiątkowych statuetek, medali, dyplomów oraz za zapewnienie słodkiego poczęstunku. Pragniemy też podziękować firmie Grzegorz Kobiela Betoniarstwo za transport wypożyczonych stołów na turniej a także rodzinom Wrzoł i Nawosjski za użyczenie stołów.

 Zapraszamy do galerii zdjęć